Ne Kadar Melek, Ne Kadar Şeytansın?

 > -

Her insan melek kadar iyi ya da şeytan kadar kötü olamaz. Peki siz ne kadar iyi ya da ne kadar kötüsünüz merak ediyor musunuz?

1. Sokakta yürürken dilenci bir çocuk gördün, ne yaparsın?

Sinirli sinirli bakarım
Para veririm
Hiçbir şey yapmam
Karnını doyururum
"Dileneceğine kendine bir iş bul." derim.
Kıyafet alırım/veririm

2. Peki aşağıdaki karakterlerden hangisini kendine daha yakın görüyorsun?

Agent Smith
Joker
Dexter
Gandalf
Cersei
Leon

3. Hayatta sinir bozucu çok şey var, ama şu aşağıdakilerden hangisi senin sinirini daha çok bozar?

Maçın/dizinin en heyecanlı yerinde yayının gitmesi
Açken yemeğinin geç gelmesi
Mesajın yanlış kişiye gitmesi
Olur olmadık ağlayan çocuk
Soğukta bekletilmek

4. Senin sinirin nasıldır diye sorsak?

Saç baş yolarım
Bir sonraki aşamayı düşünürüm
Ben sinirlenmem
Saman alevi gibidir
Bir köşede sakinleşmeyi beklerim
Kin beslerim

5. Gecenin bir yarısında yakın bir arkadaşın seni aradı. Yanına gitmeni istedi ne yaparsın?

Direk kalkar giderim
Ben gece telefonumu kapatırım
Duruma bağlı
Sıcacık yatağımdan hiçbir güç beni kaldıramaz

6. Sürpriz yapmayı mı daha çok seversin yoksa sana sürpriz yapılmasını mı?

7. Peki biraz da içindeki şeytana bakalım. Diyelim ki ezeli düşmanını öldürme fırsatın var. Öldürürsen sana bir şey olmayacak ne yaparsın?

Öldüremem
Acımam öldürürüm

8. Bir tane de güzel varsayım yapalım. Diyelim ki lotodan para çıktı. O parayla ne yaparsın?

Gayrimenkul alırım
Alışveriş yaparım
İş kurarım
Bana çıkmaz ya!
Kimsesiz çocukların eğitimine harcarım
Tatile çıkarım

9. Senin ruhunu hangi hava durumu en iyi anlatır?

Güneşli
Sisli
Yağmurlu
Karlı

10. Hadi bunu da cevapla bitsin. Canın sıkkınken hangisi sana daha iyi gelir?

Hayal kurmak
Duş almak
Uyumak
Arkadaşlarımla buluşmak
TV/Film izlemek
İçmek

%50 Şeytan-%50 Melek

Sen dengelerin insanısın. Baksana içindeki şeytan da melek de eşit durumda. Dünya umrunda değil diyebiliriz senin için. Canın isteyince iyi canın isteyince kötü olabiliyorsun. Davranışlarını insanlar değil sen belirliyorsun. Bu nedenle hak edene hak ettiği gibi davranabiliyorsun.

%30 Şeytan-%70 Melek

Senin tam anlamıyla melek olduğunu söyleyemeyeceğiz. Ama oldukça iyi bir insansın. Şeytan taraflarında yok değil hani. Gerektiği yerde içindeki şeytanı ortaya çıkartabiliyorsun. Zaten insanlar da bunu hak ediyor. Senin için hayat hep iyilikten ibaret değil bunun nedeni de zamanında çok fazla kazık yemiş olman. İnsanlar seni iyi tarafını hep kullanmış be canım! Sen de onlara dişli tarafını göstermeyi öğrenmişsin. Mü-kem-mel yapmışsın!

%10 Şeytan-%90 Melek

Sen tam bir iyilik timsalisin! Melekler senin yanında halt etmiş! Yardıma ihtiyacı olan kimi görsen dayanamıyorsun, hemen yardımına koşuyorsun. Çevrendeki insanların seni bu kadar sevmesinin nedeni çok açık. Derdi tasası olan hep sana koşuyor. Bu melek halini bu devirde korumak çok zor ama sen bunu başarmışsın. Seni üzebilecek insanları da o mini minnacık şeytanlıkla uzakta tutabiliyorsun.

%90 Şeytan-%10 Melek

Sen saf şeytansın, kimseye eyvallahın yok bu hayatta! İnsanlara yardım etmekten zerre keyif almıyorsun. İnsanların da sana yardım etmesini istemiyorsun. Sen tek başına yetebilen bir insansın, iyilik beklemek sana acizlik gibi geliyor. O melek insanların hepsi ütopyada yaşayan birer Polyanna, hayat bu kadar acımasızken senin de melek olmanı bekleyemezdik zaten.

%70 Şeytan-%30 Melek

Çoğu insana göre içinde bir melekten çok bir şeytan yaşıyor. Kararlarını daha çok o şeytana göre alıyorsun. Aslında iyi bir insanmışsın ama hayat şartları seni kötü olmaya zorlamış. Senin için hayat sadece şeytanlıktan da ibaret değil. Çevrende az ama öz dostun var onlar sana yetiyor. Bu dostların dışında kalanlar senin şeytan tarafını görmeye mahkumlar. Hayatta herkese iyi davranmak zoruna değilsin ki zaten!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gulap-burak

90 melek 10 şeytan nım

zeynep-yagmur-eydemir

%90 Şeytan-%10 Melek %90 Şeytan-%10 Melek Sen saf şeytansın, kimseye eyvallahın yok bu hayatta! İnsanlara yardım etmekten zerre keyif almıyorsun. İnsanların da sana yardım etmesini istemiyorsun. Sen tek başına yetebilen bir insansın, iyilik beklemek sana acizlik gibi geliyor. O melek insanların hepsi ütopyada yaşayan birer Polyanna, hayat bu kadar acımasızken senin de melek olmanı bekleyemezdik zaten.

cikolatali-pasta

%30 seytan %70 melek

hasan-yilmaz27

%70 Şeytan-%30 Melek Çoğu insana göre içinde bir melekten çok bir şeytan yaşıyor. Kararlarını daha çok o şeytana göre alıyorsun. Aslında iyi bir insanmışsın ama hayat şartları seni kötü olmaya zorlamış. Senin için hayat sadece şeytanlıktan da ibaret değil. Çevrende az ama öz dostun var onlar sana yetiyor. Bu dostların dışında kalanlar senin şeytan tarafını görmeye mahkumlar. Hayatta herkese iyi davranmak zoruna değilsin ki zaten!

kokos

%50 Şeytan-%50 Melek Sen dengelerin insanısın. Baksana içindeki şeytan da melek de eşit durumda. Dünya umrunda değil diyebiliriz senin için. Canın isteyince iyi canın isteyince kötü olabiliyorsun. Davranışlarını insanlar değil sen belirliyorsun. Bu nedenle hak edene hak ettiği gibi davranabiliyorsun.

FACEBOOK YORUMLARI

Görüş Bildir