Ne Kadar İnatçısın?

4.9bPAYLAŞIM

Ne kadar inatçı biri olduğunu hiç düşündün mü? Öğrenmek için soruları yanıtla.

1. Senin için hangisi daha önemli?

2. Hangi görüntü senin için daha estetik?

Gün doğumu
Gün batımı
Gökkuşağı

3. Çocuğunun hangi konuda yetenekli olmasını isterdin?

İkna etme
Kendini sevdirme
Liderlik

4. Arkadaş edinme konusunda nasılsın?

Girişkenim. İnsanları tanımak iyidir.
Seçiciyim. Arkadaşım olacak kişiyi gözlemlemem gerek.
İnsanlarla çabuk kaynaşabilen bir yapım var.
Çekingenim. Zaten arkadaş heveslisi de değilim.
İlk başta soğuk davranıp güvendikçe samimiyeti arttırırım.

5. Yakın bir arkadaşın saçlarını kestirmiş ama berber/kuaför saç keseceğine katliam yapmış. Arkadaşına ne dersin?

Kuaföre dava açsan kazanırsın.
Bu kesim pek yüz hatlarına gitmemiş gibi.
Birkaç hafta bereyle mi gezsen? Havalar da soğudu.
Hiç kıvıramayacağım. Bok gibi olmuş.

6. Nasıl ikna olursun?

Karşımdaki kişi güvendiğim, saydığım biriyse o beni ikna edebilir.
Kim olursa olsun, akla yatan bir açıklama yaparsa o kişi beni ikna edebilir.
Çok katı düşünmem. Açık görüşlü olduğum için kolay ikna olurum.
Kolay ikna olabilen biri değilim. Kendi kendime durumu muhasebe etmem gerekir.
Aslında ikna olurum ama belli etmem.

Keçi gibi inatçısın!

Verdiğin yanıtlara göre sen keçi gibi inatçısın. Bazıları için seni ikna etmek atomu parçalamaktan daha zor. Dediğim dediksin. Sağa sola çok kolay sapmıyorsun. Eğer kafayı bir şeye takmışsan o yolda ilerliyorsun ve bunun en kötü tarafı kafandaki şeyi yaparken etrafını görmeye pek şansın olmuyor. Bildiğin yoldan şaşmamak kötü değil ama arada diğer güzergahlara da bakmanda fayda var.

Sendeki inat kimsede yok!

Nasıl başlasak? Senin inatçılığın diğer insanlardan biraz farklı. "Ben dediğim olacak!" diye karşındaki insanları zorlamıyorsun ama bir özelliğin var ki o seni diğerlerinden ayırıyor: kararlılık. Eğer bir şeye karar verdiysen bu yolda çıkabilecek tüm sıkıntıları hesaplayıp öyle yola çıkıyorsun. Başarılı insanların çok yakınlarının bile onları hedeflerine vazgeçirmeye çalıştığını iyi biliyorsun ama fark yaratmak için ufak tefek şeylere çok da kulak asmamak gerek.

İnatçılıkta markasın!

Hem de dünya markası! Seni kafandaki şeyi yapmaktan alıkoyan tek kişi yine kendinsin. Bazı konularda o kadar sabit fikirli oluyorsun ki insanlar freni boşalmış bir arabayı izler gibi hayretle seni izliyor. Ancak samimi olduğun ve insanlar senden kötülük beklemediği için bu huyuna çok da takılmıyorlar. Hatta tatlı inadın seni sen yaptığı için bunu sevenler de var. Sen yine etrafını dinle tavsiyesi vermek isterdik ama biliyoruz bizi de dinlemeyeceksin. :)

İnatlaşmak sana göre değil!

Verdiğin yanıtlara göre sende inatçılığın i'si dahi yok. Yerine göre sesini yükselttiğin, doğru bildiğin şeyleri savunduğun oluyor ama bu senin egondan dolayı değil, olayları iyi analiz etme yeteneğinden kaynaklanıyor. Herkesin fikrini almaya, alternatif çözümler üretmeye çalışıyorsun. Bir insanın kendini sorgulamadan aldığı kararların ona zarar verdiğini çok iyi gözlemlediğin için diğer insanların fikirlerine ve önerilerine uymasan bile saygı gösteriyorsun.

Onedio Testlerini Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
isyankar-koyun

"Kim olursa olsun, akla yatan bir açıklama yaparsa o kişi beni ikna edebilir." Bu seçeneği işaretledikten sonra nasıl sabit fikirli olduğum sonucuna varabildi, anlamıyorum. Değişime oldukça açık bir insanım halbuki, baştan ayağa her şeyimi değiştirebilirim, değiştirdim de. Neyse, uysal koyun olmaktansa inatçılıkta bir dünya markası olmak en iyisi.

culog

İnatlaşmak sana göre değil! İnatlaşmak sana göre değil! Verdiğin yanıtlara göre sende inatçılığın i'si dahi yok. Yerine göre sesini yükselttiğin, doğru bildiğin şeyleri savunduğun oluyor ama bu senin egondan dolayı değil, olayları iyi analiz etme yeteneğinden kaynaklanıyor. Herkesin fikrini almaya, alternatif çözümler üretmeye çalışıyorsun. Bir insanın kendini sorgulamadan aldığı kararların ona zarar verdiğini çok iyi gözlemlediğin için diğer insanların fikirlerine ve önerilerine uymasan bile saygı gösteriyorsun.

tylrswft13

Verdiğin yanıtlara göre sen keçi gibi inatçısın aynen öyleyim

erlik

Tonyalı adamım. Teste gerek yok kütük yeter.

dila-yigit

Verdiğin yanıtlara göre sen keçi gibi inatçısın. Bazıları için seni ikna etmek atomu parçalamaktan daha zor. Dediğim dediksin. Sağa sola çok kolay sapmıyorsun. Eğer kafayı bir şeye takmışsan o yolda ilerliyorsun ve bunun en kötü tarafı kafandaki şeyi yaparken etrafını görmeye pek şansın olmuyor. Bildiğin yoldan şaşmamak kötü değil ama arada diğer güzergahlara da bakmanda fayda var.

Görüş Bildir