Ne Kadar Esnek Bir Beyne Sahipsin?

-
Abone ol

Beyninin gerçek potansiyelini ne kadar biliyorsun? Sence beynin düşündüğün kadar güçlü ve esnek mi? Öğrenmenin yolu bu testten geçiyor! Hadi hemen çöz ve öğren!

1. Hadi başlayalım! Bunlardan hangisini hatırlamak senin için daha zor?

Yönleri / Adresleri
İsimleri
Önemli günleri
Yüzleri
Anahtarlarımı koyduğum yeri
Hepsini kolayca hatırlıyorum!

2. Yeni yetenekler edinmekte becerikli misin?

Pek değilim ya
Konunun ne olduğuna göre değişir
Evet, oldukça hızlı öğrenirim

3. Peki senin öğrenme stilin hangisi?

Kinestetik (dokunarak) öğrenme
Görsel (görerek) öğrenme
İşitsel (duyarak) öğrenme
Bunların hepsinin karışımı

4. Sence sen ne kadar hayalperestsin?

5. Bunlardan hangisi senin için daha kolay?

Harita okumak
Yeni bir dans öğrenmek
Bulmaca çözmek
Faturaları hesaplamak
Puzzle yapmak
Örgü örmek

6. İyi derecede bildiğin bir yabancı dil var mı?

7. Peki günlük hayatını nasıl özetlersin?

8. Son olarak hiç kötü bir alışkanlığını bırakmayı başardın mı?

Titanyum kadar güçlü ve esnek!

Senin beynin metallerin en güçlüsü olan titanyum kadar güçlü ve bir o kadar da esnek! Yani bu da senin yeni bilgileri kolayca hatırlayabildiğin gibi çok eskiden öğrendiklerini bile kolayca aklına getirip günlük hayatında kullanmanı sağlıyor. Bu sayede de birçok kişinin daha anlayamadığı karmaşık problemleri bile kolayca çözebiliyorsun! Diğer yandan yeni yetenekler öğrenmek senin için çok kolay. Çünkü beynin yeni yetenekler öğrenmek ve her durum karşısında daha faydalı çözümler üretmek için kendini sürekli yeniliyor ve genişletiyor! Bir diğer deyişle beyninin nöroplastisite yetisi oldukça kuvvetli!

Beyninde Fransız Devrimleri oluyor!

Senin beyninde sürekli Fransız Devrimleri oluyor; öyle ki beynin kendini sürekli olarak yeniliyor! Beyninin elastikliği sayesinde yeniliklere ve değişimlere çok çabuk adapte olabiliyorsun: Beynin farklı şeyler öğrendiğini veya farklı bir ortama girdiğini anladığı zaman kendini anında değiştirebiliyor ve senin daha kolay öğrenmeni ve uyum sağlamana yardımcı oluyor! Diğer yandan gerekli gereksiz her şeyi hatırlatarak seni yormuyor beynin: Gerçekten önemli olan bilgileri tam da olması gerektiği zamanda sana hatırlatarak onları uygun bir şekilde kullanmanı sağlıyor. Ayrıca gerçekten son derece renkli bir beyne sahipsin: Sanatsal algın ve yaratıcılığın almış yürümüş adeta!

Ne kadar güçlü olduğunun farkında değilsin!

Sen beyninin asıl sınırlarının ve aslında ne kadar güçlü olduğunun farkında değilsin! Çünkü daha bu sınırları hiç zorlamamış, beyninin asıl gücüne henüz tanık olamamışsın! Bir kere senin beyninin nöroplastisite yetisi oldukça yüksek: Bu sayede her türlü değişim ve zorluk karşısında anında kendini adapte edip geliştirebilir, eğer sen izin verirsen. Bizce sen, seni zorlayacağını düşündüğün şeylerden hep kaçınmışsın; bu yüzden de beynin sana kendi potansiyelini gösterme fırsatı bulamamış bir türlü! Harcama deriz bu beyni; sınırlarını zorlamak istiyorsan çok istediğin bir dili öğrenmeye çalış! Hem eğlenir hem de beyninle gerçekten tanışmış olursun!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
potterela

Beyninde Fransız Devrimleri oluyor!

hasan-yilmaz27

Titanyum kadar güçlü ve esnek! Senin beynin metallerin en güçlüsü olan titanyum kadar güçlü ve bir o kadar da esnek! Yani bu da senin yeni bilgileri kolayca hatırlayabildiğin gibi çok eskiden öğrendiklerini bile kolayca aklına getirip günlük hayatında kullanmanı sağlıyor. Bu sayede de birçok kişinin daha anlayamadığı karmaşık problemleri bile kolayca çözebiliyorsun! Diğer yandan yeni yetenekler öğrenmek senin için çok kolay. Çünkü beynin yeni yetenekler öğrenmek ve her durum karşısında daha faydalı çözümler üretmek için kendini sürekli yeniliyor ve genişletiyor! Bir diğer deyişle beyninin nöroplastisite yetisi oldukça kuvvetli!

damla-cankar

Ne kadar güçlü olduğunun farkında değilsin! Sen beyninin asıl sınırlarının ve aslında ne kadar güçlü olduğunun farkında değilsin! Çünkü daha bu sınırları hiç zorlamamış, beyninin asıl gücüne henüz tanık olamamışsın! Bir kere senin beyninin nöroplastisite yetisi oldukça yüksek: Bu sayede her türlü değişim ve zorluk karşısında anında kendini adapte edip geliştirebilir, eğer sen izin verirsen. Bizce sen, seni zorlayacağını düşündüğün şeylerden hep kaçınmışsın; bu yüzden de beynin sana kendi potansiyelini gösterme fırsatı bulamamış bir türlü! Harcama deriz bu beyni; sınırlarını zorlamak istiyorsan çok istediğin bir dili öğrenmeye çalış! Hem eğlenir hem de beyninle gerçekten tanışmış olursun!

dilara.koc

Titanyum kadar güçlü ve esnek!Senin beynin metallerin en güçlüsü olan titanyum kadar güçlü ve bir o kadar da esnek! Yani bu da senin yeni bilgileri kolayca hatırlayabildiğin gibi çok eskiden öğrendiklerini bile kolayca aklına getirip günlük hayatında kullanmanı sağlıyor. Bu sayede de birçok kişinin daha anlayamadığı karmaşık problemleri bile kolayca çözebiliyorsun! Diğer yandan yeni yetenekler öğrenmek senin için çok kolay. Çünkü beynin yeni yetenekler öğrenmek ve her durum karşısında daha faydalı çözümler üretmek için kendini sürekli yeniliyor ve genişletiyor! Bir diğer deyişle beyninin nöroplastisite yetisi oldukça kuvvetli!

feyruz-yildirim

ne kadar güçlü olduğunun farkında değilsin diyor

Görüş Bildir