Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ne Kadar Depresyondasın?

11bPAYLAŞIM

Her sıkıntının altından başarıyla kalkmak, maalesef her baba yiğidin harcı değil. Eh, hal böyle olunca "Depresyondayım, unutuldum..." diye dolaşıyoruz ortada. Peki bu sıkıntı yığınının içinde, sen ne kadar depresyondasın?

1. Biraz çocukluğuna inelim. Çocukken en çok neye kızardın?

"Anneni mi daha çok seviyorsun, yoksa babanı mı?" sorusuna...
"Seni oğluma/kızıma alıcam" diyen amca ve teyzelere!
"Sen çocuksun, sus" denmesi var ya... Ah!
Her şeye!

2. Peki şimdi de bu bebeklerden birini seçmeni isteyelim.

3. Sıkıntını insanlarla paylaşır mısın?

4. Ne sıklıkla yalnız kalmak istiyorsun?

5. Bunlardan hangisi seni mutsuz eder?

Ailemin güvenini kaybetmek
Aşk acısı
Arkadaşımla tartışmak
Bilemedim, o anki ruh halime göre değişir.
Hepsi

6. Uykuyla aran nasıl?

Çok uyurum!
İstiyorum ama uyuyamıyorum...
Erken yatar, erken kalkarım!

7. Bu hırkalardan hangisi daha güzel sence?

8. Peki, şimdi bunlardan hangisini canın çekti?

9. Gelecek hakkındaki düşüncelerini de öğrenip bitirelim.

Mutlu bir aile, bolca da para!
Mutluluk istiyorum, çok mu?
Daha çok var ya, düşünürüz.
Daha iyi bir iş!

Sen depresyondasın!

Sanıyoruz, kötü bir dönemden geçiyorsun. Hani bazen her şey üst üste gelir de, isyan etmeye bile gücün kalmaz ya; işte sen öyle bir dönemdesin. Ufak tefek sıkıntılar birikmiş, senin üzerinde kocaman bir yığıntı oluşturmuş. Düzenin bozulmuş, olduğundan farklı davranmaya başlamışsın. Ama geçecek! Sen bunun üstesinden de gelebilirsin. Biraz mutlu olacak şeyler bulmaya çalış, gerisi kendiliğinden düzelecek. Ancak düzelmeyeceğine inanıyorsan, belki yardım almayı deneyebilirsin?

Sen depresyonun eşiğindesin!

Sen depresyonun eşiğindesin! Bir takım sıkıntılarla öyle bunalmışsın ki, başa çıkmak zorlaşmaya başlamış. Ama henüz ipler elinden kayıp gitmemiş. Hala içinde minik kıpırtılar var. Acil olarak kendine meşgaleler bulman gerek. Yalnız kalmayı seviyor olabilirsin, ama bu aralar insanlarla daha sık vakit geçirip, onlara dertlerini anlatırsan belki rahatlayabilirsin.

Sen depresyon da falan değilsin!

Bu aralar kendini yalnız hissetmen ya da işlerin biraz yolundan çıkmış olması; senin depresyonda olduğun anlamına gelmiyor. Etrafta o kadar çok mutsuz ve çaresiz insan varken, senin sadece biraz silkelenmeye ihtiyacın var. Dışarı çık, nefes al, farklı ortamlarda bulunmaya çalış ve insanları gözlemle. Emin ol, bu küçük sıkıntılara bir süre sonra güleceksin...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ozge-ayten

Sen depresyondasın!

dystopiatic

Herkes de ciddîye almış pes

dystopiatic

Daha yaşınız kaç çocuklar inanıyorsunuz bunlara? Benim doktor tarafından depresyon teşhisim var. Seçeneklerden bebek seçmekle çikolata yemekle depresyon olmuyor canlarım. Daha küçüksünüz yaşınızın kıymetini bilin saçma şeylerle uğraşmayın

unzile-ergen

inaniyorsunuz derken? 10'dan fazla test yaptim hepsinde depresyon cikti (laptoptan yazdigim icin harfleri iyi yazamiyorum)

ilkcan-imral

İnsanların neler yaşadığını bilmeden onları yaşlarıyla küçümsüyorsun. Senin için küçük bir çocuk en fazla ne yaşayabilir ki ? Kim bilir belki de hayatı kararmıştır. Yani kısacası demek istediğim bir insanın (Yaşına aldanmadan) neler yaşadığını bilmeden onları küçümsememelisin.

ali-imran-tuzun

Neye dayanarak söylüyorsun senden daha küçük olup senden daha olgun insanlar var ve sen onlara bakıp ay ne kadar şeker diyorsundur. Dünyada ki tüm çocukları sen koruyup böyle bir şey diyorsan tamam ama koruyamadığın çocuklar var

eylul-bebeim

Bunu tam olarak neye dayanaraktan söylüyorsun? İnsanları yaşlarına göre yargılamamayı öğrenmelisin. Bu testleri sallayarak yapmıyorlar. Test çözmüşlüğün varsa baya çoğunlukla seni tarif eden bir sonuç aldığını görürsün. Hayat yaşı beklemez bir görmüşsün 9 yaşındaki çocuk tecavüze uğruyor bir görmüşsün 7 yaşındaki çocuğun ebeyvnleri yok. Bu tarz düşünce ile devam edersen hiç bir zaman olgunlaşamayacaksın.

ali-dogan37

İntihar edeceğim

yeter-dizer

12 yasindayım ve depresyondayım

boran-musa-celik

ben 14 yaşında depresyondayım

Görüş Bildir