Ne Kadar Burjuvasın?

 > -

Burjuva olunur mu yoksa doğulur mu bu sorunun cevabı işte bu testte!

1. İlk olarak bize işe/okula nasıl gittiğini söylemeni istiyoruz!

Toplu taşımayla
Ben spor severim, tabii ki yürüyerek
Taksiler neden var sanıyorsunuz?
Kendi arabamla

2. Peki aşağıdakilerden hangisinde yaşamak isterdin?

Şehirden uzak bir sitede
Havuzlu bir villada
Boğazda yalım olsa keşke
Şehirde bir apartman dairesi en güzeli
Şehirden uzak bir kasabada mis gibi temiz havayla
Kendi evim en güzeli!

3. Peki evde yemekleri kim yapar?

Kendim yaparım
Annem/Babam
Aşçımız var bizim
Kimse yapmıyor dışardan söylüyorum
Eve haftalık gelen teyze yapıyor
Değişiyor

4. Peki yiyecek alışverişini nereden yaparsın?

Pazardan
Süpermarketten
Bakkaldan
Bim'den
Organik ürün satan yerlerden
Kendim yetiştiriyorum

5. Gel biraz da çocukluğuna dönelim. Çocukken seni kim büyüttü?

Tontiş anneannem/babaannem
Tabii ki annem
Kreş çocuğuydum ben
Dadım vardı benim

6. Diyelim ki canın sıkkın şu aşağıdakilerden hangisini yapmak seni rahatlatır?

Şöyle bol köpüklü bir banyo
Bol bol alışveriş
Kesinlikle masaj yaptırmak
Temiz havada güzel bir yürüyüş
Uzun bir tatil
Arkadaşlarla buluşup eğlenmek

7. Bu görsel hakkında düşüncelerin neler?

Iyy iğrenç o terlikler ne ya?!
Ne güzel kitap okuyor
Bence biraz şov sanki!
İnsanları yargılamayı hoş bulmuyorum

8. Son olarak özel bir davete katılacağın zaman kıyafetini nasıl seçersin?

Özel diktiririm
Kesinlikle yeni alırım
Sıradan bir şeyler giyerim
Evdeki güzel kıyafetlerimden birini giyerim
Bilmem hiç düşünmedim
Benim işim olmaz özel davetlerle

O kadar burjuvasın ki ataların tarihteki ilk burjuva olabilir!

Burjuvalığı senin ataların bulmuş olsa gerek. Yoksa bu kadar elit, bu kadar dikkatli, bu kadar terbiyeli ve saygın biri olmanı başka türlü açıklayamayız. Büyük küçük her türlü insanın yanında fazlasıyla dikkatli ve seviyelisin. Saygı çerçevesi içerisinde her işini yürütüyorsun. Bu kadar saygılı ve dikkatli oluşun dışarıdan biraz burnu havada ve kibirli gösteriyor seni. Kendini insanlardan  biraz soyutlamış fildişi kulelerden bakar olmuşsun. Bu kibirin insanları biraz senden soğutmuş. Ama sadece dışarıda değil evde, genel hayatında da böylesin. Dedik ya bu senin yaşam tarzın taa atalarından sana kalan bir miras. Neyse ki böyle oluşun sana fazlasıyla yakışıyor...

Sonradan görmelerin başkanı!

Sen aslında halktan, bizden biriymişsin ama eline yüklü bir miktarda para geçmiş ya da geçmemişse bile sanki geçmişcesine tavırlar sergilemeye başlamışsın. Herkese bir şeyi kanıtlarcasına sürekli paradan bahsediyorsun. Aldıklarının fiyatından, yaptığın iyiliklerden bahsedip duruyorsun, bu başlarda eğlenceli ve ilgi çekici gelse de daha sonrasında kabak tadı vermeye başlıyor. Bu nedenle insanlar senden yavaş yavaş uzaklaşmaya başlıyor. Burjuva olmak biraz da elitlik ve saygın davranışlar gerektirir. İnsanların yanında bu kadar patavatsızlık her şeyi anlatmanı herkes kaldıramaz.

Halktan ol gel canımızı ye!

Sen en bizden en halktan olan insansın. En güzeli değil mi be! Yeri gelince soğanlı dürüm de yiyorsun, donunla koltukta da yatıyorsun. Sonuçta hayata bir kere geliyoruz en rahat şekilde yaşamak senin de hakkın! Görünüş, davranış bunlar hiç senin gerileceğin konular değil. Olduğun gibi görünüp göründüğün gibi olanlardansın. Bu nedenle de çevrende bir sürü güzel dostun var. Doğan ve içten tavırlarınla herkesi kendine bağlamış durumdasın. Ne diyelim mükemmelsin!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gulaygulay

O kadar burjuvasın ki ataların tarihteki ilk burjuva olabilir! Burjuvalığı senin ataların bulmuş olsa gerek. Yoksa bu kadar elit, bu kadar dikkatli, bu kadar terbiyeli ve saygın biri olmanı başka türlü açıklayamayız. Büyük küçük her türlü insanın yanında fazlasıyla dikkatli ve seviyelisin. Saygı çerçevesi içerisinde her işini yürütüyorsun. Bu kadar saygılı ve dikkatli oluşun dışarıdan biraz burnu havada ve kibirli gösteriyor seni. Kendini insanlardan biraz soyutlamış fildişi kulelerden bakar olmuşsun. Bu kibirin insanları biraz senden soğutmuş. Ama sadece dışarıda değil evde, genel hayatında da böylesin. Dedik ya bu senin yaşam tarzın taa atalarından sana kalan bir miras. Neyse ki böyle oluşun sana fazlasıyla yakışıyor...

lale-crazy

Halktan ol gel canımızı ye! Sen en bizden en halktan olan insansın. En güzeli değil mi be! Yeri gelince soğanlı dürüm de yiyorsun, donunla koltukta da yatıyorsun. Sonuçta hayata bir kere geliyoruz en rahat şekilde yaşamak senin de hakkın! Görünüş, davranış bunlar hiç senin gerileceğin konular değil. Olduğun gibi görünüp göründüğün gibi olanlardansın. Bu nedenle de çevrende bir sürü güzel dostun var. Doğan ve içten tavırlarınla herkesi kendine bağlamış durumdasın. Ne diyelim mükemmelsin!

nurcii

Halktan ol gel canımızı ye!

bu-son-bahar

Halktan ol gel canımızı ye!

kami-sama

Halktan ol gel canımızı ye!Sülalem raad abi benim. Burjuva nedir bilmeyenler için;Burjuva, köylü, işçi ya da soylu sınıfına dahil olmayıp, sosyal statüsünü ve gücünü, eğitiminden, işveren konumundan ve zenginliğinden alan kentli kişi. Bu kimselerin oluşturduğu sosyal sınıfa burjuvazi denir.

Görüş Bildir