Ne Gerek Vardı? Fazla Meraklı Selçuk Yöntem'in Yarışmacıya Sorduğu Sorular Can Yaktı!

-

Selçuk Yöntem’in sunduğu ve Atv'de yayınlanan 'Kim Milyoner Olmak İster’ yarışmasında dün akşam herkesi derinden yaralayan bir olay yaşandı. Antalya’da anaokulu öğretmenliği yapan 25 yaşındaki Selin Ünver adlı yarışmacıya sorduğu özel sorularla Selçuk Yöntem tepki de gördü destek de.

Yarışmacı Selin Ünver 25 yaşında ve Antalya’da anaokulu öğretmenliği yapıyor.

4 yaşındaki öğrencilerine heykelcilik ve okul müdürünün de izniyle ufak ufak İngilizce öğreten idealist bir öğretmen. Zaten yarışmaya da kendi anaokulunu açmak, burada yaratıcı ve iyi öğrenciler yetiştirebilmek için katılmış.

Buraya kadar her şey normal. Sunucu Selçuk Yöntem, yarışmacıya 'Aile ne iş yapıyor?' sorusunu yöneltince, cevap verirken Selin Ünver'in, izlerken de televizyon başındaki herkesin boğazı düğümlendi.

Selin Ünver'in annesi vefat etmişti ve babası da cezaevindeydi. Selçuk Yöntem bir de bunların üstüne 'Baban neden cezaevinde, anlatmak ister misin?' sorusu yöneltince Selin Ünver bir süre konuşamadı, kekeledi. Çünkü babası, annesini öldürmüştü.

Olayın videosu

Bu anların yaşanmasından sonra sosyal medyada Selçuk Yöntem'e tepki vardı.

Kadına şiddet konusunda acı bir gerçeği gözler önüne serdiğini düşünüp destek verenler de oldu...

Bunun reyting için yapılan bir düzmece olduğunu düşünenler de...

Mülakatta sorulan ve başvuru formunda doldurulan bu bilgilerin bilinmemesine imkan yoktu. Reyting uğruna tek başına büyümüş ve kendi bulduğu burslarla, kendi çabalarıyla okumuş ve idealist bir öğretmen olan yarışmacıyı üzmek ne kadar doğruydu?

Selin Ünver 125 bin TL'lik soruya geldi ve bir sonraki yayında kaldığı yerden devam edecek. Umuyoruz ki kazandığı parayla kendi gibi, güçlü, inançlı, başarılı ve idealist öğrenciler yetiştirmek için o anaokulunu açabilir.

Siz Selçuk Yöntem'in sorduğu soruları nasıl karşıladınız?

Kesinlikle reyting uğruna yapılmış bir şey.
Kötü bir niyet olduğunu düşünmüyorum.
Kadına şiddeti gündeme getirdiği için iyi oldu.
Ne olursa olsun böyle bir soru sorulmamalıydı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mustafa-tosun1

ulan adam altı üstü program sunuyor normal bir soru sormuş 2-3 retweet için geldiğiniz hallere bakın amk

sevgii

Bu dünyada baba parasıyla okuyan asalakların olmadığını, hayatın ne kadar acımasız olduğunu ama her şeye rağmen tertemiz şekilde ayakta kalınabildiğini gösterdi. Evet dinlerken, izlerken boğazımız düğümlendi ama belki bazı asalakların 1 dakikalığına da olsa düşünmesini sağlamıştır. Bazı ailelere örnek olmuştur güçlü insan güçlü evlat yetiştirmenin önemi ve kadına şiddet bir kere daha düşünülmüştür diye umuyorum

dusunen_odun

lan adamın herkese sorduğu sorular, cinayet azmettiricisi ilan edeydiniz oldu olacak

mst

Sorulanıda cevabıda bir kenara bırakın.GENÇ AZİMLİ İDEALİST GÜLERYÜZLÜ daha ne sayayım kızımızı ALKIŞLASAK yeter bence.

sevgilinka

anlıyorum hassasiyetinizi, ama sorması iyi oldu, farkedin artık bizler, sizin ağızlarınıza alamadığınız acıları yaşayanlar buradayız, farkedin bizi, siz konuşmadıkça, dertlerimizi paylaşmadıkça, o pembe hayatlarınızda sırf siz iyisiniz diye her şey mükemmelmiş gibi yaşamaya devam ettikçe acılarımız azalmıyor

Görüş Bildir