Demirel: 'Çok İyi Mücadele Etti Ama Olmadı' | Video

 > -

Nazmiye Demirel Vefat Etti

Nazmiye Demirel Vefat Etti

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in eşi Nazmiye Demirel vefat etti.

AYRINTILAR GELİYOR

Haberin Tamamı İçin:

Nazmiye Demirel Hayatını Kaybetti

Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in eşi Nazmiye Demirel yaşamını yitirdi.

1927 yılında doğan Nazmiye Demirel, Türkiye Cumhuriyeti'nin 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile 12 Mart 1948 tarihinde evlendi. 1993 yılında Süleyman Demirel'in Cumhurbaşkanı seçilmesiyle 'First Lady' olan Nazmi...

Haberin Tamamı İçin:

Nazmiye Demirel Vefat Etti

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in eşi Nazmiye Demirel vefat etti.

Alzheimer hastası olan Nazmiye Demirel, bir süredir Başkent Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi görüyordu.

Kimdir?

1927 yılında doğdu. 12 Mart 1948 tarihinde Süleyman Demirel ile evlendi. 1993 yılında eşinin cumhurbaşkanı seçilmesiyle 'First Lady' oldu. 16 Mayıs 1993 - 16 Mayıs 2000 tarihleri arasında Çankaya Köşkü'ne ev sahibeliği yaptı. 2005 yılında rahatsızlandı. Alzheimer rahatsızlığıyla mücadele ediyordu.

Nazmiye Demirel, Türk siyasi hayatının önemli isimlerinden biri olan 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'i iyi günde ve kötü hiç yalnız bırakmadı.

1980 sabahı Demirel, Hamzakoy'a giderken yanında yine Nazmiye Hanım vardı. Eşinin 29 günlük zorunlu ikameti süresince en büyük destekçisi oldu.

DYP'nin kuruluşunu Nazmiye Hanım an be an izledi. İsmet Sezgin, Necmettin Cevheri ve Yılmaz Ergenekon gibi kurmaylar sürekli Nazmiye Hanım'ı da bilgilendirip moral verdiler. O hep Demirel'in gizli kadın kurmayı oldu. Yasaklı yıllar bitti. Eşi devletin zirvesinde o da yine Washington'da dünyanın en güçlü kadınlarının arasındaydı.

40 yıldır eşi ile birlikte protokoldeki yerini dolduran Nazmiye Hanım Köşk'te sayısız kere dünyanın ünlü politikacılarına ve eşlerine evsahipliği yaptı.

Haberin Tamamı İçin:

Nazmiye Demirel Hayatını Kaybetti

Uzun yıllardır Alzheimer hastası olan 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in eşi Nazmiye Demirel, tedavi gördüğü Başkent Üniversitesi Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

1927 yılında doğan Nazmiye Demirel, Türkiye Cumhuriyeti’nin 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile 12 Mart 1948 tarihinde evlendi. 1993 yılında Süleyman Demirel’in Cumhurbaşkanı seçilmesiyle ‘First Lady’ olan Nazmiye Demirel, 2005 yılından bu yana Alzheimer hastalığıyla mücadele ediyordu.

Haberin Tamamı İçin:

'Çok İyi Mücadele Etti Ama Olmadı'

Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in eşi Nazmiye Demirel yaşamını yitirdi.

Süleyman Demirel'in eşi Nazmiye Demirel, bir süredir tedavi gördüğü Başkent Üniversitesi Hastanesi'nde 86 yaşında hayatını kaybetti.

Eşinin vefatı üzerine hastaneye gelen Süleyman Demirel, çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, "65 senelik hayat arkadaşımdı. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Çok iyi mücadele etti ama olmadı. Başkent Üniversitesi Hastanesi değerli hekimine, Üniversite Rektörüne, Tıp Fakültesi dekanına ve bütün hekimlerine, bütün sağlık personeline minnet ve şükranlarımız vardır. 4,5 sene onu ayakta tuttular, Allah kendilerinden razı olsun" diye konuştu.

PROF. DR. MÜDERRİSOĞLU: 'KANDAKİ OKSİJEN AZALMASI VE KALP DURMASI SONUCUNDA 22.27 İTİBARIYLA HASTAMIZI KAYBETTİK'

Nazmiye Demirel'in doktoru Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu, yaptığı açıklamada, 2010 yılından bu yana Nazmiye Demirel'in alzaymır hastalığı nedeniyle hastanede tedavi gördüğünü belirtirken, "Ancak bugün akşam üzeri gelişen kandaki oksijen azalması ve bilahare de kalp durması sonucunda, tüm müdahalelerin yapılmasına rağmen saat 22.27 itibarıyla hastamızı kaybettik. Hepimizin başı sağolsun" dedi.

Tahsin GÜNER / ANKARA (DHA)

Haberin Tamamı İçin:

Süleyman Demirel: "65 senelik hayat arkadaşımdı. Çok iyi mücadele etti ama olmadı"

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraErgenekonNazmiye DemirelSüleyman Demirel
Görüş Bildir