Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Nazlı Ilıcak da Canlı Yayında Beddua Etti!

 > -

Nazlı Ilıcak Canlı Yayında "Mübahale" Yaptı

Nazlı Ilıcak Canlı Yayında "Mübahale" Yaptı

Nazlı Ilıcak, emniyet ve diğer devlet kurumlarındaki insanların tasfiye edilmesine tepki gösterdi. Ilıcak, Fethullah Gülen'in çok konuşulan mübahalesini referans göstererek mübahale yaptı.

Yolsuzluk iddialarına değinen Nazlı Ilıcak, "Dolayısıyla bu meseleyi, darbe meselesi altında kamufule etmeye çalışamayalım. Şimdi deniliyor ki canım yolsuzlukların üzerine gidiyoruz biz, yolsuzlukları tabi kişi kabul etmeyiz biz ama ben de diyorum ki yolsuzlukların üzerine gitmeyip kamufule etmeye çalışsanız acaba ne yapacaktınız? Çünkü bütün atılan adımlar sanki öyle bir izlenim doğruyor ki, bu iktidar acaba yolsuzlukları kamufule etmeye mi çalışıyor? Bir yandan Balyozcular ile vesayrelerle Ergenekoncular ile işbirliği halinde, adeta onları da ferahlatacak, dün söylediğinin yüzde yüz aykırı adımlar atılıyor. Bir anlamda o şekilde gündem değşiitirilmeye çalışılıyor. Bir yandan da polisler hallaç pamuğu gibi, yani düşünün adamın hiç bir suçu yok, çünkü operasyon talimatını savcıdan alıyor, kolluk görevini yapıyor, hadi bakalım, İzmir'de operasyon, ardından polisler görevden alınıyor. Bu sefer savcı onlara yeni baştan soruşturma açıyor, ya niye gitmiyorsun göreve vs diye, kaç kere görevden şey yapılıyor. Şimdi de HSYK değişikliği ile mahkemelere de nüfuz etmeye çalışılıyor. O bakımdan demek istiyorum ki inanın kamuoyunda böyle bir izlenim doğuyor. Yani acaba bunlar yolsuzlukları mı kamufule etmeye çalışıyor?" dedi. Oysa keşke böyle bir intiba bırakılmasaydı, bu daha iyi olurdu bak. AKP'nin çok büyük hizmetleri oldu Türkiye'ye, benim inancım budur, ama bunu Hürriyet'e verdiğim demeçte de söyledim; sen çıkar taşını öyle sıkına sıkına zirveye kadar, ondan sonra bırak hepimizin tepesine, hepimiz ezilelim gidelim" dedi.

Gülen'i Refereans Göstererek Mübahale yaptı

Nazlı Ilıcak, "Bak Fethullah Hoca'nın söylediği üslupla söylüyorum. Cemaat ona (Başbakan'ı kastederek) komplo içindeyse, Allah onların yuvalarına ateş getirsin, ama onlar böyle bir komplo içinde değilken her şeyi onlara nispet ederek onlara fenalık yapmak isteyen ve bir sürü suçsuz insanların ayaklarını kaydıran oralara buralara kıyım yapıyorsa, bir takım insanlar sırf kendi yolsuzluklarını örtmek için eğer yapıyorsa insanlar, Allah onların ocaklarını söndürsün, onların yollarını kessin diyorum." şeklinde ifadeler kullanarak mübahale yaptı.

Aktif Haber

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanDarbeFethullah GülenİzmirNazlı Ilıcakgündem
Görüş Bildir