Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Nazım Hikmet'in İlk Defa Yayınlanan Yazısı Bu Kitapta

Anasayfa > Gündem

Nâzım Hikmet'in Türkçede ilk kez yayımlanan bir yazısının bulunduğu kitapçık, şairin doğum gününde özel bir baskıyla yayınlandı.

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Trakya Büyükkent Bölge Temsilciliği, Nâzım Hikmet'i doğumunun 113. Yıldönümünde, 17 Ocak 2015 Cumartesi günü, saat 16.00'da Bakırköy'deki binalarında M. Melih Güneş'in söyleşisi ve özel bir yayınla anıyor.

Kitapta, 1960 yılında Arhitektura SSSR (SSCB Mimarlığı) dergisinde yayımlanan Nâzım Hikmet'in mimarlığa dair görüş ve umutlarını içeren, Mustafa Yılmaz'ın Rusça'dan çevirisiyle 'Hayal Ediyorum' başlıklı Türkçe'de ilk kez yayınlanacak bir yazısının yanı sıra eserlerindeki mimarlığa dair bazı alıntılara da yer veriliyor.

Y.Mimar M. Melih Güneş'in hazırladığı ve 'Mimar Sinan'ın Yerinde Olmak' başlıklı bir yazısıyla sunduğu kitapta Türkçesi hâlâ yayımlanmamış 'Prag Saat Kulesi' adlı oyunundan bir replik de Nâzım Hikmet'in Türkçesi'yle ilk kez yayımlandı. Sınırlı sayıda basılan ve satışı yapılmayacak kitabın tüm nüshaları elle mühürlenip numaralandırıldı.

Arkitera.com

Kaynak: http://www.arkitera.com/haber/24014/m...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?