Naylon Çadırdaki Öğrencilerin Velileri Taşımalı Sistemi Kabul Etmedi

-

Naylon Çadırdaki Öğrencilerin Velileri Taşımalı Sistemi Kabul Etmedi

Naylon Çadırdaki Öğrencilerin Velileri Taşımalı Sistemi Kabul Etmedi

17 öğrencinin kurulan naylon çadırda eğitim gördüğü Batman’da veliler taşımalı sistemi reddederek, mezraya okul yapılmasını istedi.

Sason Kaymakamı Bahadır Yörük ve Batman İl Milli Eğitim Müdürü Şerif Akboğa, öğrencileri yerinde ziyaret ederken çocukların taşımalı sistemle veya Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’na gönderilmesini uygun gördü. Kaymakam Yörük’ün çocukları okula göndermezlerse veliler hakkında suç duyurusunda bulunulacağı uyarısına köylüler tepki gösterip, köylerine okul yapılmasını istedi. Çocuklarını taşımalı sistemle okula göndermeyeceklerini söyleyen köylülerden Abdusselam Sucu, "Çocuklarımıza okul istedik. Şimdi de okulun malzemeleri götürüldü. Daha önce de çocuklarımızın taşımalı eğitim kapsamında YİBO’ya götürüleceği söylenildi. Bugüne kadar dek bir minibüs servisi mezramıza uğramadı. Verilen vaatlere inanmıyoruz. Okul yapılana kadar çocuklarımızı okula göndermeyeceğiz" dedi.

Köylülerden Cengiz Sucu, Sason Kaymakamı Bahadır Yörük’ün mezra yolunun asfaltlanacağı ve okul için girişimlerde bulunacağı yönünde söz verdiğini söyledi. Sucu, şöyle devam etti: "İki ay süreyle eğitim yuvasının prefabrikleri mezrada bekletildi. Çocuklarımızın da isteği mezraya okul yapılmasıdır. Her suça razıyız."

Öte yandan 5 çocuk annesi Nurcan Sucu, çocuklarından 3’ünün okul çağında olduğunu belirterek, "Evimizin bitişiğinde okul için malzemeler vardı. Fakat dün o malzemeler taşınınca umutlarımız söndü. Çocuklarımızı okutmak istiyoruz" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir