Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'NATO Mülteci Kriziyle Mücadelenin Parçası Olacak'

Anasayfa > Gündem

NATO'nun mülteci akınını yavaşlatmak ve insan kaçakçılarını durdurmak için Ege Denizi'nde devriye görevi üstleneceğini açıklandı.

NATO üyesi ülkeler Brüksel'de yaptıkları toplantıda, mülteci akınını yavaşlatmak ve insan kaçakçılarını durdurmak için ittifakın Ege Denizi'nde devriye görevi üstlenmesi konusunda ilke anlaşmasına vardı.

'NATO Ege'de devriye görevinde uzlaştı'

'NATO Ege'de devriye görevinde uzlaştı'

Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, NATO'nun mülteci akınını yavaşlatmak ve insan kaçakçılarını durdurmak için Ege Denizi'nde devriye görevi üstleneceğini açıkladı.

'Plan nihai onay için NATO’ya sunulacak'

'Plan nihai onay için NATO’ya sunulacak'

ABD Savunma Bakanı Ashton Carter ise , kararın Brüksel’de düzenlenen NATO savunma bakanları toplantısında Türkiye, Almanya ve Yunanistan’ın ortak önerisi üzerine alındığını, bu konudaki planların toplantıda ele alınacağını duyurdu.

Carter, “NATO ve tüm taraflar, bu sabah NATO’nun bu operasyonun bir parçası olması gönünde isteklerini ortaya koydu. Üç ülke NATO’nun hızlı bir şekilde harekete geçmesi yönündeki ihtiyacı vurguladı. ABD de bu görüşe kesinlikle katılıyor çünkü söz konusu olan insanların hayatları ve kaderleri” dedi.

ABD Savunma Bakanı, askeri uzmanların kapsamlı bir plan hazırlayarak nihai onay için NATO’ya sunacağını kaydetti.

"Amaç bölgede yasa dışı göçü engellemeye yönelik uluslararası çabalara katılmak"

"Amaç bölgede yasa dışı göçü engellemeye yönelik uluslararası çabalara katılmak"

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg da yaptığı açıklamada, “Sığınmacı ve göçmen krizinde NATO olarak destek sunmaya karar verdik. Amaç bölgede yasa dışı göçü engellemeye yönelik uluslararası çabalara katılmak” diye konuştu.

BBC ve Ajanslar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
11
2
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Pasif Kullanıcı

nato deniz kuvetleri ege de güvenli hat çizecek, tek amaç hiçbir suriyeli mülteci türkiyeden batıya geçmesin, anlaşma gereği geçerse tekrar geri tsk ya tesl... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

Nato'nun mq...