Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Nasıl Bir Öğrenci Olduğunu Söylüyoruz!

1.2bPAYLAŞIM

Vallahi dürüst ol şimdi yaaa, seviyor musun cidden öğrenci olmayı? Ama unutma en güzel yılların bunlar! Kurallar sana göre mi, nasıl bir öğrencisin sen bakalım! Okula girerken eteklerinin boyunu kısaltıyor musun, ders çalışıyorum diye odana kapanıp müzik dinleyip arkadaşlarınla mı sohbet ediyorsun? Bu testin sonunda nasıl bir öğrenci olduğunu söylüyoruz. Hadi bakalım..

1. Haydi bakalım sabahın ilk ışıklarıyla başlayalım, sabahları uyanmakta zorlanır mısın?

Yatak sıcacık ya, birinin beni zorla kaldırması lazım
Alarm çalar çalmaz kalkarım
Beş dakika daha uyusam
Davul çalsalar duymam

2. Genelde derslerdeki ruh halin hangisi?

3. Peki çılgın şey, hayalindeki öğrenci hayatı hangisi olabilir?

Sosyal aktivitelerle dolu
Her tür parti çılgınlığında
Asi gençlik
Kendi halinde

4. O zaman gelelim en gıcık, uyuz, pislik, sinir eden konuya.. Okul kıyafetlerin?

5. Haftasonu çılgınlar gibi eğlenecek bir grup arkadaşın var ve pazartesiye yetiştirmek zorunda olduğun da bir ödevin. Ne yapardın?

Ödevimi sevgi dolu bir arkadaşıma yaptırırdım
Sallamazdım ne olacaksa olsun parti daha değerli benim için
Pazartesi saati sabah dörde kurar sadece göz dolduran bir şey hazırlardım
Okula bile gitmezdim

6. Sınıf arkadaşlarından bazıları sigara kullanıyor, sana da kullanman için ısrar ediyorlar. Tutumun ne olurdu?

Zaten kullanıyorum ki ben ateşi olan var mı?
Ne sigarası kendinize gelin lütfen burası okul
Onlara da bırakmaları için baskı yaparım
Denerim tabii ki ya neden olmasın

7. Sınavdasın yanındaki arkadaşın kopya çekiyor. Ne yaparsın?

Bana da vermesi için tabii ki tehdit ederim.
Önce kendiminkini yapar sonra ona yardım ederim.
Ben popomu yırttım çalıştım, tabii ki ispiyonlarım.
Böyle öğrencilerle aynı sınıfta bile olmak istemem.

8. Mezun oluyorsunuz yupppiii. "Okulun son günündesin ve artık sen bir yetişkinsin iç bir kadeh" diyor şeytan sol kulağına, onu dinler misin?

Evet tabii ki içerim ben artık 18 yaşımdayım.
Görev başında değilim ki mezun oluyoruz kardeşim.
Yok ben elma suyu içeceğim.
Tamam ya meyve suyumun içine bir damla dökün bakalım.

Keyif öğrencisisin sen ya!

Okula gitmekten son derece keyif alıyorsun ama derslerle işin olmayacak, goy goy yap, ekip kur oyun oyna, gündemi takip et, diğerlerini sosyal medyadan haberdar et, senin işin bu, okulda bir mesai harcıyorsun desek yalan olmaz günü doldurmak adına geliyorsun okula. Okuldan öğrenci olarak emekli olacaklardansın sen;)

Ukala öğrencisin!

Hiçbir şeyi beğenmeyen, zekasından son derece emin ve en gıcığı da öğretmenin hatasını bulan öğrenci tipi. Çalışkan değil zekisin, ders çalışmakla işin olmaz, zaten derste anlatıldığı an öğrenirsin ve sınavlara şöyle bir göz gezdirip girersin. Bazı öğrenciler için sinir bir örneksin aslında;) Eminim nereyi kazandın sorusuna verdiğin cevap şudur: ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği ama seneye bir daha girip Boğaziçi Üniversitesi'ni tutturacağım, yaparım bunu çok sorun değil.

Başa bela öğrencisin!

Napıyon sen yaa, piyasa gözüyle bakıyorsun okula, ufff dönem başlasın bakalım kimler düştü bu sene okula; çömezler nasıl, güzel kız, yakışıklı erkek gelmiş mi? Makyajsız, jölesiz okula adım atmayanlardansın. Okulun gözdelerindensin ama öğretmenlerin değil....Çünkü derslerle ilgin yok, bela öğrencisin kısacası, atsan atılmaz satsan satılmaz. Seni kazanmak lazım ya da bir sporla falan uğraşsana sen ya...

İdeal öğrencisin!

Evet dört dörtlüksün, hem eğlenmeyi biliyorsun hem derslerini ihmal etmiyorsun, öğrenciliğin tadını çıkartıyorsun, budur işte. Örnek öğrenci, her tür bilgi yarışmasında sen varsın. Okul konserleri her türlü etkinlik sende ve sen yine başrollerdesin...Disiplinlisin sen. Aslında öyle sıkı kuralları olan bir öğrenci değilsin, Onedio ekibi olarak  başarılarının devamını dileriz.

Onedio Testlerini Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mutsuz_damla

Ukala öğrencisin! Hiçbir şeyi beğenmeyen, zekasından son derece emin ve en gıcığı da öğretmenin hatasını bulan öğrenci tipi. Çalışkan değil zekisin, ders çalışmakla işin olmaz, zaten derste anlatıldığı an öğrenirsin ve sınavlara şöyle bir göz gezdirip girersin. Bazı öğrenciler için sinir bir örneksin aslında;) Eminim nereyi kazandın sorusuna verdiğin cevap şudur: ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği ama seneye bir daha girip Boğaziçi Üniversitesi'ni tutturacağım, yaparım bunu çok sorun değil. hjhjhjjhj

yazarvedoktorolmayolunda

Ukala öğrencisin!

nebula~

Saçma sapan test aq

oguz-tanriverdi2

bAŞA BELA ÖĞRENCİYİM

gunes-yenibal

Napıyon sen yaa, piyasa gözüyle bakıyorsun okula, ufff dönem başlasın bakalım kimler düştü bu sene okula; çömezler nasıl, güzel kız, yakışıklı erkek gelmiş mi? Makyajsız, jölesiz okula adım atmayanlardansın. Okulun gözdelerindensin ama öğretmenlerin değil....Çünkü derslerle ilgin yok, bela öğrencisin kısacası, atsan atılmaz satsan satılmaz. Seni kazanmak lazım ya da bir sporla falan uğraşsana sen ya... çok iyi yaa :D başa bela öğrenci çıktım ki bu doğru

Görüş Bildir