Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Nasıl Bir Dövme Yaptırmalısın?

4.3bPAYLAŞIM

Dünyada karar vermesi en zor şeylerden birisi de nasıl bir dövme yaptırman gerektiğidir. Karakterine uyacak mı, sonradan pişman olacak mısın gibi bir sürü soru işareti vardır bu yüzden. Ancak bu test, sana, hangi dövmeyi yaptıracağın konusunda itinayla yardımcı oluyor.

1. Öncelikle... Dövmeyi nerene yaptırmaya düşünüyorsun?

2. Hangisinin senin için ömür boyu bedava olmasını isterdin?

3. Hangi tablo sana daha çok hitap ediyor?

4. Hangi dersi daha çok severdin/seversin?

5. Bu yaz tatile nereye gitmek isterdin?

Tokyo
Paris
Santorini
Prag
Fas
Buenos Aires
Olimpos Ağaç Evleri
Miami
Aşk Adası

6. Bu aralar, hangi sözü sıklıkla kullanıyorsun?

7. Bir animasyon filmi seç!

8. "Acı" hakkında ne düşünüyorsun?

9. Bu gece Cumartesi gecesi ve sen ne yapıyorsun?

Basit ama göz alıcı, küçük bir dövme!

Şu zamanda en orijinal şey, ki herkes orijinal olmak için ne şekillere giriyor bunu sen iyi biliyorsun, sadeliktir. Senin karakterinse tamamıyla sadeliğe ve basitliğe dayanıyor. Zaten sade kalan, otomatik olarak orijinal oluyor bu zamanda. Bu sadeliğin dövmedeki karşılığı ise basit geometrik şekiller. Kısaca bu yol, iyi yol; hiç bozma!

İdeal Yer: Ense, kolun iç kısmı ve bilek.

Aşkını ve bağlığını anlatan bir dövme!

Öncelikle şunu diyebilirim ki senin dövmeyle çok alakan yok; zaten dövmeyi ona olan bağlılığını bir nevi ölümsüzleştirmek için yapıyorsun. Ayrıca sen tam bir sadakat timsalisin; bu yüzden tek eşlisin: Bir ömrü onunla geçirebilirsin kısaca...

İdeal Yer: Yüzük parmağı, bilek ve kolun ön kısmı.

Fikir almak için: Sevgililer İçin 20 Dövme Önerisi

Sevdiğin bir söz ya da alıntı!

Sen tam bir kitap kurdusun. Romanla yatıp, şiirle kalkıyor; öyküyle besleniyorsun. Sadece okumakla kalmıyor bir şeyler de karalıyorsun. Kısaca edebiyata adanmış bir ruhsun. Bu yüzden seni kelimeler ve kelimelerden mürekkep cümleler tanımlar sadece. 

İdeal Yer: Kol, sırtın üstü, ayak bileği.

Doğaseverliğini anlatan bir dövme!

Sen tam bir doğa aşığısın. Açık havada koşmayı, tertemiz ve dupduru havayı içine çekmeyi ve sabahın erken saatinde gözünü yeşilin bin bir tonuna açmayı çok seviyorsun bu yüzden. Sebzenin-meyvenin organiğini, kıyafetin el yapımı olanını ve ilişkinin de mümkünse az hormonlusunu (hormonsuzu daha bulunamadı malesef!) tercih ediyorsun kesinlikle.

İdeal Yer: Kolun iç kısmı, üst baldır, sırt, elin üstü.

Suluboyayla yapılmış soyut bir dövme!

Senin çok az kişide bulanabilen bir estetik algın var. Resmin iyisinden anlarsın. İmgen dünyansa Picasso'ya göz kırpar, Salvador Dali'nin bıyıklarına selam çakar: Pırıltılı ve de pasparlak bir imgelem yani. Hayatı, insanları, ilişkileri renklerle tanımlıyorsun ayrıca. Hem de skalandaki renklerin binlerce ara tonuyla!

İdeal yer: Köprücük kemiği, kolun ön kısmı, kolun iç kısmı ve alt baldır.

Fikir almak için: Sulu Boyadan İlham Alan 25 Yaratıcı Dövme

Minik bir dövme!

Evet dövme pek senlik bir şey değil, kabul! Ancak şu anda en moda şeylerden birisi de minik minik dövmeler. Hem geri dönüşü kolaydır, hem de fazla göz yormaz. İnsanın baktıkça bakası geliyor, bu minik minik dövmelere. Adete bir mıknatıs gibidir ayrıca, ilgiyi hemen üstünde çeker.

İdeal Yer: Hemen hemen her yer! Ancak ensede daha hoş durduğunu söylemek gerek!

Fikir almak için: En İyi Dövme; Küçük Dövme, İşte Sempatik Ve Etkileyici 75 Minik Dövme

Kıpır kıpır, renkli bir dövme!

Sen tam bir eğlence bombasısın. Seni bir dakika otururken görmek ne mümkün! Sürekli bir aktivite, sürekli bir gezme tozma. Kimse seni imkanlar içinde yüzüyor da sanmasın ama, imkanını kendin yaratıyor, ortamını kendin oluşturuyorsun hiç bitmeyen enerjinle. Bu yüzden kesinlikle kıpır kıpır, renkli bir dövme yaptırmalısın!

İdeal Yer: Alt-üst baldır, sırt, kolun üst kısmı, köprücük kemiği.

Pişmanlık dövmesi!

Sen anlık kararların insanısın. O an kafana ne esiyorsa onu yapıyorsun bu yüzden. Plan-program senin yakınından bile geçmez. Pişmanlıklar sarıyor etrafını bu nedenle. Bir de sen içmenin dozunu biraz fazla mı kaçırıyorsun ne? Çılgın bir gecenin sonunda, pişmanlık dövmesiyle uyanman işten bile değil kısaca. Sonra gelsin lazer seansları of ki ne of :)

İdeal Yer: En istemediğin yer olsa gerek :)

Bütün dövmeler sana uygundur!

Sen dövmeyi kendine hayat tarzı olarak benimsemişsin. Zaten bu yaptıracağın dövme, kesinlikle ilk dövmen olmayacak. Vücudunda varsa dövmesiz bir alan oraya yaptırabilirsin. Herhangi bir tarz, herhangi bir şekilse fark etmiyor sana. "Dövme olsun, ne olursa olsun" diyorsun bu yüzden.

İdeal: Sırt, bel, boyun, bacak, parmaklar... Boş neresi varsa işte :)

Fikir almak için: Sıradışı ve Etkileyici 38 Dövme

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
levent-erdem-degirmenci

Dövme konusunda bende çok karasız kaldım üst ksımda yer alan bölgelerin tamamını düşündüm ama dövme tarzları konusunda Tattoo art timuçin sayesinde bilgi alıp kendime uygun dövmeyi yaptırdım ilgleen arkadaşlar detaylı bilgiye buradan ulaşabilir.

sinemmm

3 tane var 4.ye 2.5 yıldır karar veremıorummmm

lale-crazy

Aşkını ve bağlığını anlatan bir dövme!

lale-crazy

Sevdiğin bir söz ya da alıntı!

lale-crazy

Şu zamanda en orijinal şey, ki herkes orijinal olmak için ne şekillere giriyor bunu sen iyi biliyorsun, sadeliktir.

goksunisa

Şu zamanda en orijinal şey, ki herkes orijinal olmak için ne şekillere giriyor bunu sen iyi biliyorsun, sadeliktir. Senin karakterinse tamamıyla sadeliğe ve basitliğe dayanıyor. Zaten sade kalan, otomatik olarak orijinal oluyor bu zamanda. Bu sadeliğin dövmedeki karşılığı ise basit geometrik şekiller. Kısaca bu yol, iyi yol; hiç bozma! İdeal Yer: Ense, kolun iç kısmı ve bilek.

Görüş Bildir