Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Nasıl Bir Cenaze Törenin Olacak?

1.7bPAYLAŞIM

Acaba öldüğümde nasıl bir cenazem olacak, diye merak etmeye son! Bu testi çözdükten sonra artık öldükten sonra nasıl gömüleceğinizi bileceksiniz. Şimdiden Allah rahmet eylesin.

1. Ne sıklıkta hayır işleri yapıyorsun?

Hak eden birileri oldukça yardım ederim.
Hep yardım ederim. Kıyamam hiç.
Tatlım ben bağışçıyım. Yerime dernek yapıyor.
Ya aslında benim yardım almam lazım.
Acıma acınacak hale düşersin.
Fakirlere çok üzülüyorum rastladıkça yardım ediyorum.

2. Sana göre hayat nedir?

Çok saçma bir soru!
Hayat bir mücadeledir.
Hayat aşktır ya!
Hayat sadece hayattır.
Beyhude bir çabadır.
Aferin süper zeka harika soru!

3. Öldükten sonra nasıl anılmak istersin?

Ay ansınlar da nasıl anarlarsa ansınlar.
Yaşam tarzımla anılmak isterim.
Anmasın adımı kimse!
Güler yüzümle ansınlar.
Yaptığım iyiliklerle anılmak isterim.
Özlü sözlerimle anılmak isterim.

4. İnsanların cenazesine gider misin?

Kimsenin cenazesine gitmem ben.
Cenazeler beni bunaltıyor.
Bir ihtiyaçları olur diye orada olurum.
Tanıdığım herkesin cenazesine giderim.
Gitmeyip milletin ağzına laf veremem.
Gitmem gerekiyorsa giderim.

5. Seni dünyada en çok ne üzüyor?

Kendimi yıpratan biri değilim.
Fakirler
Kendi halime çok üzülüyorum.
Hak ettiğim değeri görememek.
Kimseyi ilgilendirmez.
Yapayalnız ölen insanlar.

6. Son olarak Bülent Ersoy'un bu cenaze elbisesi hakkında ne düşünüyorsun?

Ayıp etmiş rahmetliye.
Gözlükler bozmuş.
Normal bir şey giyememiş mi?
Bence çok havalı.
Cenazeye gelmesi de bir şey.
Açıkçası umurumda değil.

Ürkütücü bir cenaze!

Cenaze değil korku filmi seti mübarek. Nasıl bir hayat sürdüyseniz artık cenazeye gelen insanlar senin tabutundan çok daha ürkütücü vallahi! Hayatın boyunca soğuk mesafeli ve ürkütücü bir insan olarak yaşarsan arkandan seni uğurlamaya da böyle insanlar gelir. Cenazende kimse ağlamaz. Zaten sen de kimsenin arkasından ağlamamışsın. Ayrıca kafanı kaldırıp "zırlamayın lan" diye bağıracaksın diye gelenler korkularından iki gram gözyaşı bile dökemezler. Ne kadar da soğuk ve mesafeli bir insansın!

Cenaze değil moda haftası!

Cenaze değil Paris moda haftası sanki! Hayatınız boyunca süslü saksılar gibi dolaşırsanız cenazenize de herkes süslenerek gelir. Ağlarken bile modaya uygun ağlayacak bütün davetliler. Cenaze yemeğinde somon ve ızgara kuşkonmaz olacağını söylemeden edemeyeceğiz. Ama bu kitleden bir Kulhu 1 Elham anca çıkar söyleyelim. Kalan iki Kulhu'yu şimdiden başkalarına okutun. Sonra da sık sık mezar ziyareti filan boşuna beklemeyin. İnsanların bir hayatı var sizle mi ölecekler!

Geleneksel bir cenaze!

Cenazeniz geleneklere ve dine uygun kalkacak. Camide kılınan cenaze namazında herkes sana hakkını helal ettikten sonra senin tabutu mezarlığa götürecekler. Ayılıp bayılanlar olacak. Tam bir halk insanısın. Bazıları sakinleştirici ile ayakta durabilecek. Herkes mahvolmuştur. Arkandan Kur'an'lar Yasin'ler Fatiha'lar okunacak. Her bayram ziyaretine gelecekler. Cenazeni gömdükten sonra eve dönüp arkandan bol bol pide yiyip seni anacaklar. Allah mekanını cennet eylesin. Aldığınız hayır dualarının karşılığını alacaksınız.

Kimsesizler mezarlığına gömüleceksiniz!

Sizi üzmek istemezdik ama maalesef kimse sizin cenazenize gelmeyecek. Ne pis yaşadıysanız ölümünüzü duyan "bana ne beah" deyip, cenazenize gelmeyecek. Belediyeden gelen bir imam içten olmayan bir kaç duayla sizi kimsesizler mezarlığına gömecek. Keşke siz de biraz hayır işleseydiniz. Azıcık çocuk sevindirseydiniz. Gördüğünüz gibi insana insan lazım oluyor. Allah taksiratınızı affetsin. Çok da şey yapmayın. Belki mezarınızın yanından geçen birileri sevabına üç beş dua okur arkanızdan.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hasan-yilmaz27

Cenaze değil moda haftası! Cenaze değil Paris moda haftası sanki! Hayatınız boyunca süslü saksılar gibi dolaşırsanız cenazenize de herkes süslenerek gelir. Ağlarken bile modaya uygun ağlayacak bütün davetliler. Cenaze yemeğinde somon ve ızgara kuşkonmaz olacağını söylemeden edemeyeceğiz. Ama bu kitleden bir Kulhu 1 Elham anca çıkar söyleyelim. Kalan iki Kulhu'yu şimdiden başkalarına okutun. Sonra da sık sık mezar ziyareti filan boşuna beklemeyin. İnsanların bir hayatı var sizle mi ölecekler!

pambikli-seker

Cenaze değil moda haftası :D

birgaripkartalice

Ne pis yaşadıysanız ölümünüzü duyan "bana ne beah" deyip, cenazenize gelmeyecek.

imsorryy

Geleneklerimizi cenazemizde de sürdürüyoruz :D

katilice

Kimsesizler mezarlığına gömüleceksiniz! ahahha biliyordum amk benim cenazeme kim gelsin :d

Görüş Bildir