NASA'dan 'Burçlar Değişti' İddiasına Yönelik Açıklama: 'Astroloji Bilim Dalı Değildir'

 > -

Geçtiğimiz ay astroloji dünyasından gelen 'Burç zamanları da değişti' iddialarına NASA'dan açıklama geldi. NASA, astrolojinin bir bilim dalı olmadığını belirterek burçların da bilimle alakası olmadığını, kendilerini ilgilendirmediğini vurguladı.

NASA'nın geçtiğimiz Ocak ayında yaptığı dünyanın yer ekseninin 3 bin yıl öncesine göre değiştiği bilgisini yayınlamasının ardından son aylarda astroloji dünyasında burçların da zamansal olarak tarih değiştirdiğine dair iddialar yükselmesi üzerine NASA bu konuda bir açıklama yayınladı.

'Astronomi ile astrolojiyi birbirine karıştırmayın'

'Astronomi ile astrolojiyi birbirine karıştırmayın'
'Astronomi ile astrolojiyi birbirine karıştırmayın'

NASA), resmi bloğu Tumblr'dan yaptığı açıklamada, "Astronomi uzaydaki her şeyi kapsayan bir bilimsel çalışmadır" ifadesini kullandı. 

Astronomi ve astrolojinin birbirine karıştırılamaması gerektiğinin uyarısını yapan NASA, "Astroloji bilim değildir" ifadesine yer verdi. 

Söz konusu tartışmanın bilim ile uzaktan yakından alakası bulunmadığının altını çizen NASA, bu iddiayı da bilimsel bulmayarak dolaylı yoldan yalanladı.

Korktuğumuz Başımıza Geldi, Yine Burçlarımız Değişti! İşte Yeni Burçlar - onedio.com
Korktuğumuz Başımıza Geldi, Yine Burçlarımız Değişti! İşte Yeni Burçlar - onedio.com

Çocuklara yönelik bir varsayımdı

NASA bu yılın ocak ayında çocuklar için kaleme alınan ve resmi sitesinde yer alan bir makalede bu konunun bilimi kapmamasına rağmen "Eğer kapsasaydı bile dünyanın ekseni değiştiği için burçlar değişirdi" ifadesine yer vermişti. 

Bu ifadeyi ciddiye alan çevreler ise 'NASA da burçların değiştiğine inanıyor' şeklinde iddiaları yaymıştı. 2011 yılında ayın yerçekim kuvvetine bağlı olarak dünyanın yıldızların hizalanmasına göre konumunun değiştiği saptanmıştı.

Sputkniknews

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Bilimastrolojiburçburçlar
Görüş Bildir