Suriye Sınırına Tanklar Yerleştirildi

 > 
104PAYLAŞIM

Namlular Suriye'ye Çevrildi

Mardin'in Nusaybin İlçesi ile Suriye'nin Kamışlı kentleri arasından geçen sınır hattı boyunca kazılmaya başlanan mevziler tamamlanırken, mevzilere tanklar yerleştirildi.

Birbirine yaklaşık 200 metre mesafede bulunan Nusaybin ile Kamışlı kentleri arasında yapılan güvenlik duvarından sonra, sınır hattı boyunca yaklaşık 2 ay önce başlanan mevzi kazma işi tamamlandı. Kazısı tamamlanan mevzilere tanklar yerleştirildiği görüldü. Tanklı mevzilerin yanına ise üst üste yığılmış topraklardan oluşturulan küçük tepelerin üzerine ise askeri nöbet kulübeleri kuruldu.

Öte yandan sınır hattı boyunca çok sayıda paletli tank, kobra tipi zırhlı ve üzerinde küçük füzelerin bulunduğu araçlar, sınırdaki karakollara konuşlandırıldığı görüldü. Tankların ve küçük füzelerin yönü Suriye'ye doğrultmuş olarak hazır kıta bekletildikleri görüldü.

Karakollardaki askeri birlikler, zırhlı araçlarla sınır hattı boyunca 24 saat belirli aralıklarla devri gezerken, bazı karakollardaki birliklerin muhtemel bir olaya müdahale için hazır kıta bekletildiği öğrenildi.

Ahmet AKKUŞ/NUSAYBİN (Mardin), (DHA)

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir