Afganistan'da İntihar Saldırısı: En Az 37 Ölü

 > -

Namaz Çıkışında İntihar Saldırısı: 37 Ölü

Namaz Çıkışında İntihar Saldırısı: 37 Ölü

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Afganistan'da camide intihar saldırısı: En az 37 ölü

Afganistan'ın kuzeyindeki bir camiye düzenlenen intihar saldırısında en az 37 kişi öldü.

Feryab vilayetindeki Maymana kentinde, bir caminin önünde düzenlenen saldırının 50 dolayında kişinin de yaralanmasına yol açtığı kaydedildi.

Vali ve Emniyet Müdürünün de camide Bayram namazını kılan cemaat arasında bulunduğu ancak patlamadan ağır yara almadan kurtuldukları kaydediliyor.

Ölenlerin yaklaşık yarısının polis görevlileri olduğu öğrenildi.
Vali yardımcısı Abdül Satar Barez, AFP ajansına verdiği demeçte saldırıyı düzenleyen şahsın polis üniforması giydiğini belirtti.

Görgü tanıkları, intihar bombacısının Bayram namazı sona erdiği sırada camiye yaklaşıp üzerinde taşıdığı patlayıcıları ateşlediğini anlattı.

BBC'nin Kabil muhabiri Bilal Sarwary, saldırganın cami çevresindeki en az dört güvenlik noktasını geçmeyi nasıl başardığının belirlenemediğini söylüyor.

Kuzey Afganistan'da, ülkenin güneyine ve doğusuna kıyasla daha az saldırı düzenleniyor. Feryab vilayeti de görece sakin bir bölge olarak kabul ediliyor.

Bununla birlikte bu yılın Nisan ayında yine Maymana'da motosikletli bir saldırganın pazar yeri yakınında yapılan toplantıyı hedef alan saldırısında en az 10 kişi ölmüştü.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İntiharPolisbayram namazı
Görüş Bildir