Naci Görür'ün İsyanı Yeniden Gündemde: 'Kanal İstanbul Yerine Neden İstanbul'u Depreme Hazırlamıyorsunuz?'

 > 
0PAYLAŞIM

İstanbul'da gerçekleşen deprem sonrası Prof. Dr. Naci Görür'ün Kanal İstanbul ile ilgili yaptığı konuşma yeniden sosyal medyada gündem oldu.

AFAD'a göre bugün saat 15.07'de merkez üssü İstanbul'un Kartal ilçesi olan 3,9 büyüklüğünde deprem yaşandı. Deprem, İstanbul'un Avrupa ve Anadolu Yakası'ndaki birçok ilçede hissedildi.

Bu deprem can ve mal kaybına neden olmasa da akıllara beklenen büyük depremi getirdi.

Detaylar 👇

İki Yakadaki Birçok İlçede Hissedildi: İstanbul'da Korkutan Deprem! - onedio.com
İki Yakadaki Birçok İlçede Hissedildi: İstanbul'da Korkutan Deprem! - onedio.com

Sosyal medyada pek çok kişi, yakında inşaatına başlanacak Kanal İstanbul projesi yerine İstanbul'un beklenen depreme hazırlanması gerektiğini söyledi. 

İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Jeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Naci Görür'ün kısa süre önce yaptığı bir konuşma bu bağlamda sosyal medyada yeniden gündem oldu.

Görür, Fox TV'deki Çalar Saat programında Kanal İstanbul ile ilgili şu sözleri söylemişti:

"İstanbul deprem bekliyor. Yüz binlerce insanın can güvenliği yok. Haykırmaktan sesim kesildi. Sadece ben değil, bütün bilim insanlarının! Neden İstanbul’u depreme hazırlayıp da bu insanların can güvenliğini noktasında yatırım yapmıyorsunuz? Neden bu ülkenin en zorlu ekonomik şartlarında böyle riskli, getirisi de az olan bu projeye yöneliyorsunuz? İsyan ediyorum bir bilim insanı olarak.“

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir