Nabi Avcı: 'AKM'nin Yerine Opera Binası Yapılacak'

 > -

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, AKM binası ile ilgili, "O binadan hayır gelmeyeceği İstanbul Teknik Üniversitesi raporundan da belli. Buranın alışveriş merkezi yapılacağına dair iddialar var. Öyle bir şey söz konusu değil, orada yeni bir opera binası yapılacak" dedi.

15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili çok sayıda film projesi olduğunu söyleyen Nabi Avcı, "film, belgesel projesi geliyor. Hem genel olarak hem de diyelim Ankara'da Kahraman Kazan'la ilgili var. Zaten ben de hemen 15 Temmuz'dan sonra Kazan'a gittiğimde bunun sözünü de vermiştim. Benim söz vermeme gerek yokmuş, zaten çok büyük talep var o konularda. Burada bir de müze açacağız, Kahraman Kazan müzesi şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak için ayrıca bir de belgesel sözümüz var" dedi.

'Yaratıcı Avrupa Programı'ndan Bakanlar Kurulu kararıyla çıkacağız'

Kültür ve Turizm Bakanı Avcı, sözde Ermeni Soykırımı iddiasıyla ilgili Türkiye'yi suçlayacak bir projeye destek verileceği için "Yaratıcı Avrupa Programı"na itiraz edildiğini ve Türkiye'nin programdan çıkacağını bildirdiğini belirterek," Şu ana kadar şartlarımızın yerine getirileceğine dair somut bir bildirim yok. Onun için Bakanlar Kurulu kararıyla çıkacağız" dedi.

Türkiye, Sanatçıları Destekleyen 'Yaratıcı Avrupa' Programından Ayrılıyor - onedio.com

'Yeni bir opera binası yapılacak'

AKM binasının yerine bir opera binası yapılacağını söyleyen Bakan Avcı, "o binadan hayır gelmeyeceği İstanbul Teknik Üniversitesi raporundan da belli. Rapor olmasa bile çıplak gözle görülüyor zaten. Cumhurbaşkanı da ilan etti zaten, orada İstanbul'a yakışan bir opera binasının yeniden projelendirilmesi ve yapılması gerekiyor. Biz onunla ilgili proje çalışmasını başlattık. Buranın alışveriş merkezi yapılacağına dair iddialar var. Öyle bir şey söz konusu değil, orada yeni bir opera binası yapılacak." ifadelerini kullandı.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ozgur-ak

şu aşağıda yapılan yorumlarda gram beyin yok.beynin esamesi okunmuyor bu toplumda.he anam atatürk adı geçiyor diye hee evet.1946 yılında temeli atılmış 1970 yılında açılmış bir binadan bahsediyoruz.bina yangın gördü deprem gördü.40 yaşında ki bir binadan söz ediyoruz millet.2008 den beri kullanılmıyor zaten. sizin ki sanat severlik falan değil taş severlik. ya var ya BAZEN sizi hz ibrahim döneminde ki putperestlere benzetiyorum. adları yüzünden taştan oydukları putlara deli gibi sahip çıkan ibrahimin halkına benziyosunuz. stadın adı atatürk ooouuuwww dokunmayın binanın adı atatürk aaaooowww dokunmayın caddenin adı atatürk aaooouuww dokunmayın. olum siz manyak mısınız?

johnwick

yikin amk, onu da yikin..sifatini siktigimin dusman partisi, ulkede yikilmadik, yok edilmedik tek sey birakmayin..aman sakin durmayin; tasmanizi tutanlar sizi delige supurmesin..

pelikan

Sevgili Nabi Avcı ve Recep Tayyip Erdoğan , Devlet Bahçeli ve Binali beyleri de alarak haftada bazen 2 bazen 3 kez operaya giderler.Özellikle Binali bey in bilinmeyen şahsi bir Tenor kariyeri vardır ki Arialarına doyum olmaz..Nabi Avcı bunu çok iyi bildiğinden artık operaya olan sevgi ve hayranlığını böyle somutlaştırmak istiyor.Hep yanlış yorumluyorsunuz kasıt var art niyet var zannediyorsunuz

remziboldon

Nasıl olsa düşeceksiniz o zaman bizde hayratınıza tuvalet yapacağız.

invisible-man

take position cross check :D

ecevitbey

MİT yıkılsın yerine opera binası yapılsın.

ecevitbey

yav he bizde yedik opera binasınıda lan heykellere saldıran lavuklar gelicek opera mı dinleyecek kulaklarını s.kiyor diye operacılara tehdit hakeret yan kesicilik yaparlar bunlar kime şekil şukul yapıyorsun sen EYYY Bakaaan!

tnbyl

barroğumun tarzında bir opera binası düşünülüyormuş!

belphegor

Başkanlık davası+Akm yerine opera binası+mülteciler.Uzun aşqım ve ekibi bunları tekrar gündeme getiriyorsa arkadan büyük bi sıkıntı gelir aga,vaziyet alın.

the-hound

Birbirinden çok bağımsız şeyler söylediklerin... Atatürk Kültür Merkezi Taksimin yayalaştırılması ve Gezi Parkının yerine Topçu Kışlasının yapılması projesinin devamı niteliğinde. Yarım kalan işe tepki gösterecek insanların ağzına bir parmak bal çalmak gibi... AKM'nin yeniden yapılmak üzere yıkımı esnasında topçu kışlası için adımlar atılmış ve oranın da inşaatı başlamış olacak.

lna

Akm kalsın opera binasını başka yere yap

mnyksvsc

40 katlı cami yapalım...

62dersimli

Bu memlekette operaya duyulan ilgi ne kadar acaba? Gerçekten de böyle bir ihtiyaç var mı? Bunu sorgulamak gerek. Diyelim ki acilen oraya bir opera binası yapılması lazım o zamanda çık de ki kardeşim biz bu binayı yıkıyoruz fakat ismi ile ilgili bir karın ağrımız yok ismi aynı kalacak amacımız sadece içinde opera faaliyetleri icra edilecek yeni bir yapı ortaya çıkarmak. Ayrıca Türkiye'de opera ve baleye duyulan ilginin boyutu ortada http://www.sanatindibi.com/tuike-gore-opera-bale-salon-ve-seyirci-sayisi-azaldi-11504 seyirci sayısı sürekli düşüşte sen tut taksim meydana opera binası dik. Bu durum şuan ülkemizde yapılmakta olan yeni futbol stadyumları ile aynı. Stadyumlar şahane ama içi boş. Ben böyle mantığın taa...

cagdas-tosun1

Operaya yandaş almaya kalksalar ne komik olur :D https://www.youtube.com/watch?v=ILvWHn7MWvo

sciencesoldier

bu akm ATATÜRK kültür merkezi olan akm değildir umarım

ataturkunaskeri2

https://tr.wikipedia.org/wiki/Atat%C3%BCrk_K%C3%BClt%C3%BCr_Merkezi,_%C4%B0stanbul Sebebi şimdi anlaşıldı.

sciencesoldier

eğer adı yine ATATÜRK olacaksa ve yapılandırılması gerekiyorsa kabul ama onun dışında kabul edemeyiz.

emrekarayel

Atatürk adını değiştirmek için yıkıyorlar zaten http://odatv.com/stadyum-insaatlarinin-altindan-ne-cikti-2612151200.html

meliscankurtaran

Kesinlikle katılıyorum ama amaç Atatürk'ün adını kaldırmak. Her bina bitti bir Akm kaldı çünkü türkiyede sağlam olmayan!

sciencesoldier

neden karşı çıkıyorum sanıyorsun. bak çomar tayfa hala gelmemiş noluyor bunlara

serkan52

İnanmam. Vardır birşeyler altında, olmalı. AK Partinin böyle birşey yapacağına kimse inandıramaz beni. İnş doğrudur.

dilarakorkmaz

sanatçılara destekleri kendileri versinler o zaman, opera binası fikri iyi olmuş umarım yıllar boyu tekerlemeye dönüşmez.

Başlıklar

15 TemmuzAnkaraBakanlar KuruluDarbeİstanbul
Görüş Bildir