Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Müzikte Alternatif Arayanlar İçin 20 Şarkıyla Elektronik Müziğe Giriş

Anasayfa > Müzik

Hepimiz bir şekilde çevremizdekilerden bir kez de olsa yeni jenerasyon müziğinin ne kadar kötü olduğunu işitmişizdir. Değişen ve gitgide daha çok tüketen bu hızlı dünyada tabii ki popüler müzik pek de kaliteli müzik değil, ama elektronik müzik underground kalsa da kaliteli işler çıkarmaya devam ediyor.

Elektronik müzik denildiğinde akla hep partilerdeki 'vuvulu cuuculu' müzikler geliyor ve tabi doğal olarak gereksiz bir ön yargı var elektronik müziğe. Buna karşın elektronik müzik alışılması gereken bir müzik türü. Yıllardır gitar dinleyen kulaklar tabii ki bilgisayar sesine hemen alışamıyor. 70'ler progresifin, krautrock'ın ve punk'ın çağıydı, 80'ler alternatif, post-punk ve popun dönemiydi ve 90'larda grunge, brit-pop, trip hop ön plandaydı ama tüm bu dönemler boyunca elektronik müzik deneyselliğin uç noktalarında gelişti. Şimdiyse kusura bakmayın ama gitar öldü. Artık müzikte elektroniğin çağı.

Bu listeye büyük bir kitlesi olduğunu düşündüğüm müzisyenleri almaya çalıştım. Gruplarla ve müzik tarzlarıyla ilgili bilgi vermeyeceğim. Eğer bu müziklerden bir kaçı hoşunuza giderse underground dj'leri ve elektroniğin Wagner'den beri gelişimini ve değişimini kendiniz araştırabilirsiniz. Keyifli dinlemeler.

20. Boards of Canada - Dayvan Cowboy

19. Aphex Twin - To Cure A Weakling Child

18. Telefon Tel Aviv - Sound In a Dark Room

17. Modeselektor-Berlin [2011]

16. Nosaj Thing - Fog

15. Squarepusher - 'Dark Steering' taken from 'Ufabulum'

14. Autechre - Nil

13. Apparat - You Don't Know Me - Octane

12. Lorn - 'Diamond'

11. Burial - Fostercare (HQ)

10. Flying Lotus - Massage Situation

9. Four Tet - Angel Echoes

8. The Bug - Poison Dart feat. Warrior Queen

7. múm - Finally We Are No One

6. Machinedrum - 'Gunshotta'

5. M83 - Moonchild

4. AIR - sexiboy

3. Mouse on Mars "They Know Your Name"

2. Lali Puna Faking the Books

1. Darkstar - Aidy's Girl's A Computer

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?