Mutlu Olmanın 8 Yolu

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Mutlu Olmanın 8 Yolu

Mutlu Olmanın 8 Yolu

Farklı milletlerden bilim adamlarının yaptığı 13 araştırmada, mutlu olmak için 8 basit öneride bulunuldu. Araştırmacılar, "Psychological Bulletin" dergisinde yayımlanan araştırmada "mutluluğun reçetesini" yazdı. İşte o öneriler:

1-Gece 6 saatten fazla uyuyun

Araştırmacılar, gece 6 saatten fazla uyuyan (ortalama 6 saat 15 dakika) yetişkinlerin güne iyi başladığını belirtti. Çocuklara ve gençlere ise 8 saat uyumaları önerildi.

2-Hedefleriniz olsun

Uzun ya da kısa vadeli hedefi olanların üzüntüden daha kolay sıyrıldığı, hedeflerin hayata anlam kattığı ve çevreyle ilişkilerin daha sıkı olmasına katkıda bulunduğu vurgulandı.

3-Hayatınızda daha çok mavi olsun

Mavi rengin kişinin kendine güvenini artırdığını ve stresi azalttığını belirten bilim adamları, bu durumun da mutlulukta önemli rol oynadığına dikkati çekti.

4-Yeniliklere açık olun

Yeni deneyimlere açık olan kişilerin daha mutlu olduğunu belirten bilim adamları, yeni şeyler öğrenmenin beyni ve merak duygusunu harekete geçirdiğini de belirledi.

5-Sabırlı olun

Mutluluğun beklemekten geçtiğini vurgulayan bilim adamları, güzel anların değerini daha iyi anlayabilmek için sabırlı olunması gerektiğini belirtti.

6-Başkalarına yardım edin

Hediye alanlar, parasal yardımda bulunanlar ya da hayır işleri yapanların mutlu ettikleri için daha mutlu oldukları vurgulandı.

7-İyi arkadaşlar edinin

Sosyal ilişkilerin mutluluk için önemli olduğunu belirten bilim adamları, sağlam arkadaş ilişkileri kuranların daha mutlu olduğuna vurgu yaptı.

8-Sevin

Araştırmacılar sevgi, aşk ve hayatı bir başkasıyla paylaşmanın da mutlulukta büyük rol oynadığını ifade etti.

Ntvmsnbc

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Bilimaşk
Görüş Bildir