Mütevazı ve Türkiye Ekonomisinden Umutlu Olduğunu Söyleyen Hacı Sabancı'nın Yüzüne Çarpılan Gerçekler

3.7bPAYLAŞIM

Zenginlerin şöyle konuşmaları yok mu... Beni benden alıyor!

Kaynak: https://www.sabah.com.tr/yazarlar/gunayd...

İş insanı olmasına rağmen onun kadar konuşulan ve gündem olan pek insan yok biliyorsunuz: evet, Hacı Sabancı'dan bahsediyoruz.

Hem iş dünyası hem sosyete dünyası hem de magazin dünyasında bolca yer almayı başarıyor. Vallahi bravo!

Bugünkü gündem konusu ise verdiği röportaj.

Sabah Gazetesi'nden Tuba Kalçık'a konuşan ünlü iş insanı Hacı Sabancı, çarpıcı açıklamalarda bulunmuş; sanki ekonomi ve dünyanın içinde bulunduğu pandemi durumu onu çok etkilemişçesine... 😂

Mesela demiş ki "Kişilik olarak mütevazı biriyim."

"Şimdi mütevazı yaşıyorum desem yanlış anlaşılabilir, o yüzden iyi şartlarda yaşıyorum demeyi tercih ediyorum. Bunu da bana mensubu olduğum aile sağladı, bunun için hep şükrediyorum. Yalnız şunu da söyleyeyim; toplu taşıma kullanıyorum, en çok vapura biniyorum. Tabii şimdi pandemiden dolayı biraz ara verdim toplu taşımaya. Çok düzenli bir hayatım var. İyi koşullarda yaşıyorum ama çok da çalışıyorum. Sabah 6'da kalkıyorum işe gitmek için, akşam 22.30 gibi de uyuyorum. Paranın kıymetini de, para kazanmanın zorluğunu da biliyorum. Benim için lüks harcamalar gereksiz. Benim lüks diye yaptığım tek harcama; sanata yaptığım yatırımdır. Bir tabloya para harcayabilirim ama bir arabaya asla o kadar para vermem."

Ekonomi üzerine de birkaç cümle söylemiş Hacı Bey: "Olağanüstü bir süreçten geçiyoruz."

"Pandemi dünya ekonomisini çok olumsuz etkiledi. Ülkemiz de etkilendi bu süreçten. Ama biz ekonomik açıdan güçlü potansiyeli olan bir ülkeyiz. Türkiye bu süreçten sonra ekonomik olarak hızla toparlanmaya gidecektir. Ben Türkiye ekonomisinden çok umutluyum."

Mütevazı kişiliği olan ve ekonomiden umutlu Hacı Sabancı'nın bu açıklamalarına ne tepkiler geldi dersiniz?

twitter.com

Tepki demeyelim de Türkiye gerçekleri diyelim, daha doğru olur!

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com

Bir de sokaktaki insanlara sorsanız Türkiye ekonomisini keşke...

Ne diyebiliriz ki?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
selin-ahmetcan

zenginler fakirlere tanrıdan başka bişey bırakmadı. özeti bu. millet dine inanmasa köle gibi üç kuruşa çalışıp çalışıp bu gibileri ömür boyu zengin etmez. Yani sırf parası olduğu için adam ömür boyu yüzlerce şirket kurup yüzlerce insanı köle gibi çalıştırıp üzerinden deli zenginlik elde edebilir. Oysa para sadece emeğin karşılığı olmalı. Yoksa işte böyle tipler yaşar siz biz köle gibi üç kuruşa karın tokluğuna çalışmada devam ederiz. sistem zenginin hep daha zengin fakirin ise belki bi gün zengin olması şeklinde kurgulanmış. Kim kurgulamış derseniz cevabı basit.: zenginler.

memduh-basgan

Ben 5 senedir kolumda 50 liralık saatle geziyorum. Piçin kolundaki saatin parasını 50 liralık banknotlara bozdursan sayması bile 24 saat sürüyor.

selaminko-aleykumko

Amk pateki.Zamanı geri alıyor sanki.

birinci-tekil-birey

Şogun, Teypo çalışmıyoko?

emrec

Bayılıyorum bunların polyannacı tavırlarına. mesela elindeki saati almak için 122986 asgari ücretli 1 yıl çalışması gerekiyor. (dolar 7,43 asgari ücret 2825,9 olarak aldım) mesela bu sayı Ardahan, Bayburt, Tunceli gibi illerin nüfuslarından fazla.

evangeline

adam ölse cennete girse cidden itiraz ederim haksızlık bu diye.

Görüş Bildir