Mustafa Reşit Akçay: Sahada Dimdik Duracağız

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Mustafa Reşit Akçay: Sahada Dimdik Duracağız

Mustafa Reşit Akçay: Sahada Dimdik Duracağız

Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay: "Horonda dik oyna lafı vardır. Horon oynarken dik oyna, al aşağı denilir. Dik oynamak güvenerek oyna demektir. Cesur adamların işidir. Sahada dik oynayan bir futbolumuz olacak..."

Trabzonspor'un çiçeği burnunda teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay, samimi ve içten açıklamalarda bulundu. Arkadaşımız Cevat Kol'un sorularını yanıtlayan Akçay, takımın futbol mentalitesinin ne olacağı ile ilgili bir soruya, "Bizim horonumuzda dik oyna lafı vardır. Horon oynarken dik oyna al aşağı denilir. Dik oynamak güvenerek oyna demektir. Bir mesajdır. Cesur adamların işidir bu. Ve biz de sahaya dik oynayan, cesur olan bir takım çıkaracağız" dedi. Toplumun belli kesiminin kendisinin teknik adamlığıyla ilgili şüphelerinin olmasını son derece normal bulduğunu belirten Akçay, "Trabzonspor, onların nadide çiçeği... Beni tecrübesiz görerek kaygı duyabilirler. Onların yerine geçip baktığımda ben de onlara hak veriyorum. Sadece bana biraz sabır gösterip, beklemelerini istiyorum. Onlara layık olmaya çalışacağım" diye konuştu. Sorumluluğunun farkında olduğunu belirten Akçay, "Temkinli olmayı elden bırakmam, ama başarısız olacağıma dair korkum yok" dedi.

İDEALLER KAVGA EDEREK GERÇEKLEŞMEZ...

İdealleri gerçekleştirmek için kavga etmenin doğru olmadığını belirten Akçay, "Eğer sizinle barışık olursak idealemizi daha çabuk ulaşırız. Ama, aramızda kavga edersek hiç ulaşamayız. Trabzonspor'da öncelikle bu kültürü oluşturacağız. Herkese, her oyuncuya kapımız açık. Kulüpte sevgiyle ilgili anlayışı yerleştireceğiz" diye konuştu.

BAŞARI VE BAŞARISIZLIK YÖNETİME BAĞLIDIR

Akçay, başarı ve başarısızlığın birinci nedeninin yöneticiler olduğunu belirterek, "Bir yerde başarı varsa bunun ödülünü ilk olarak yöneticiler almalıdır. Başarısızlıkta da sorumlu birinci derece yine yönetimlerdir. Trabzonspor yönetimine ve başkanına saygı konusunda hata yapılmamalıdır" dedi.

ARABASINI SATTI AJAX'A GİTTİ

Trabzonspor Teknik Direktörü, tam bir futbol aşığı... Kendisini bu mesleğe adayan Akçay, zamanında arabasını satıp Ajax'ta futbol eğitimi almış bir futbol sevdalısı...

GENÇLERE YÖNELECEĞİZ...

Akçay, çok transfer yapmayacaklarını belirterek, "Kadromuz kötü değil. Performansının uzağında isimler var. 1461 Trabzon'dan da yararlanacağız" diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AjaxAkçayTrabzonspor Kulübüfutboltransfer
Görüş Bildir