BBC'nin Komedi Dizisine Müslümanlardan Tepki

 > -

Müslümanları Kızdıran Dizi

Müslümanları Kızdıran Dizi

BBC'de yayınlanan yeni sitcom 'Citizen Khan' (Yurttaş Han) isimli dizi Müslümanların büyük tepkisini çekti. Dizinin ilk bölümü 3.6 milyon izleyiciye ulaşırken, ilk bölümün ardından kanala diziyle ilgili 200'den fazla şikayet geldi.

MASAL YERİNE EVLİLİK DERGİLERİ OKUYOR

Dizide Müslüman bir cemaat lideri Bay Khan ve ailesinin başından geçen olaylar anlatılıyor. Ancak Khan ailesinin aşırı makyajlı kızı, babası içeri girerken, başörtüsünü kapıp Kur'an okuyormuş gibi yaparken, yine Bay Khan, küçük kızına gece yatağında masal okumak yerine, evlilikle ilgili dergiler okuyor.

Haberin Tamamı İçin:

BBC'nin Komedi Dizisine Müslümanlardan Tepki

İngiliz yayın kurumu BBC'de yayınlanan yeni komedi dizisi, ülkede yaşayan Müslümanların tepkisini çekti.

"Citizen Khan (Vatandaş Khan)" isimli komedi dizisinin önceki akşam BBC1'de ilk bölümünün yayınlanmasının ardından, kurum 200'den fazla şikayet aldı.

"Asyalılarla ilgili olumsuz klişeler yaratmak", "Kuran-ı Kerim'e saygısızlık" gibi sebeplerle eleştirilen dizide, İngiltere'de yaşayan Pakistan asıllı bir aile anlatılıyor.

Dizide özellikle, evin babasının kızını canlandıran kişinin, ağır makyaj yapmasının ve babası odasına girdiğinde başörtüsünü takarak, Kuran-ı Kerim'i okuyor gibi yapmasının tepkiye neden olduğu bildirildi. Evin reisini canlandıran ve aynı zamanda dizinin yapımcısı olan Adil Ray daha önce yaptığı açıklamada, "dizinin İngiltere'deki Müslüman toplumun kendine gülmesini sağlayacağını" söylemişti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İngilteredizi
Görüş Bildir