Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Müslüman Kardeşler, Suriye'de Parti Kuruyor

-

Müslüman Kardeşler, Suriye'de parti kuruyor

Müslüman Kardeşler, Suriye'de parti kuruyor

Suriye Müslüman Kardeşler Teşkilatı, bütün grupları bünyesinde toplayan, bir parti kurma hedeflerini paylaştı

Suriye Müslüman Kardeşler Teşkilatı tarafından düzenlenen "Müslüman Kardeşler: Devam Eden Yürüyüş" başlıklı konferansın sonuç bildirisine ilişkin basın toplantsı düzenlendi. Toplantıda konuşan Suriye Müslüman Kardeşler Lideri Riyad Şakfa, Suriye halkının özgürlük mücadelesini desteklediklerini belirterek, 2 gün süren konferansta Suriye’deki son gelişmelerin ve Esad sonrası Suriye’nin durumunun değerlendirildiğini aktardı.

Şakfa, "Mübarek Ramazan ayı içinde Suriye halkı zafer kazanacak. Rejim zalim olsa da sabırla mücadeleye devam eden Suriye halkı daha güçlü. Suriye’de sadece Müslümanlar değil, rejime karşı gelen herkes yıllardır Esad’ın zulmüne uğradı" dedi.

BM, SURİYE HALKINI KORUMAK İÇİN HİÇBİR ŞEY YAPMADI

Sonuç bildirisini açıklayan eski Suriye Müslüman Kardeşler Başkanı ve Siyasi Büro Şefi Ali Sadreddin el-Beyanuni de, hiç kimseyi dışlamadan bütün grupları bünyesinde toplayan, Suriye’deki siyasi oluşumlarla işbirliği içinde olan bir parti kurmayı hedeflediklerini kaydederek, Suriye’yi demokratik çok partili sivil yönetime taşımayı amaçladıklarını söyledi. Beyanuni, Suriye’de halkın yeni bir tarih yazdığını, saldırı ve katliamlara rağmen, genç-yaşlı, kadın-erkek, çocuk-büyük hep birlikte özgürlük ve onur mücadelesi verdiğini belirterek, BM’nin uluslararası kanunlara rağmen Suriye halkını korumak için hiçbir şey yapmadığını ifade etti.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Beşer EsadBirleşmiş MilletlerDiyetSuriye
Görüş Bildir