Pervez Müşerref Mahkemeden Kaçtı

-

Müşerref İçin Tutuklama Kararı Verildi

Pakistan'da yerel mahkeme, eski başbakanlardan Benazir Butto'nun öldürülmesinde ihmali olduğu gerekçesiyle yargılanan eski Devlet Başkanı Pervez Müşerref hakkında tutuklama kararı verdi.

Ravalpindi Yüksek Mahkemesi, Butto suikasti davasında yargılanan Müşerref için tutuklama kararı ve polise yakalama emri verildiğini açıkladı.

1999'da askeri darbeyle yönetimi ele geçiren Müşerref, muhalefetin baskılarına dayanamayarak 2008'de görevinden ayrılarak İngiltere'ye yerleşmişti.

Müşerref, gelecek ay yapılacak seçimlere katılmak geçen ay ülkesine dönmüştü.

Haberin Tamamı İçin:

Mahkemeden Kaçtı

Pakistan'da yerel mahkemenin hakkında tutuklama kararı verdiği eski devlet başkanı Pervez Müşerref'in karar sonrası korumaları tarafından mahkemeden kaçırıldığı bildirildi.

Geo News televizyonunun haberine göre kararın okunmasının ardından korumaları duruşma salonundaki polis memurlarının Müşerref'i tutuklamasını engelledi.

Müşerref, suikasta kurban giden eski başbakanlardan Benazir Butto ile bir aşiret liderinin öldürülmesinde rolü olduğu ve yönetime geldikten sonra bazı hâkimleri ev hapsinde tuttuğu gerekçesiyle hakkında açılan üç ayrı davada yargılanıyordu.

Müşerref'in avukatı Ömer Afzal İslamabad'daki mahkemenin kefalet süresinin uzatılması talebini reddettiğini ve müvekkilinin tutuklanması kararını verdiğini kaydetti. Afzal, Müşerref'in kaçışıyla ilgili ise herhangi bir açıklama yapmadı.

Ordu komutanıyken 1999 yılında kansız bir darbeyle yönetimi ele geçiren Müşerref, baskılara dayanamayarak 2008 yılında görevinden ayrılmış ve İngiltere'ye yerleşmişti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İngilterePolis
Görüş Bildir