Murat Uyurkulak Afili Filintalar'a Veda Etti

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Murat Uyurkulak Afili Filintalar'a Veda Etti

Murat Uyurkulak Afili Filintalar'a Veda Etti

Taksim'deki AKP vahşetinin ardından Afili Filintalar yazarı Murat Uyurkulak bloga veda etti. Uyurkulak, aynı blogda yazan Murat Zelan'ın “Temel Reis için ıspanak neyse, eylemciler için gaz o… Gaz yedikçe güçleniyorlar” yazmasına sert tepki gösterdi.

AKP saldırılarının ardından “Temel Reis için ıspanak neyse, eylemciler için gaz o… Gaz yedikçe güçleniyorlar” yazan ve direnişi hedef alan Murat Zelan'ın mesajlarının ardından Murat Uyurkulak siteye veda etti.

İşte o veda yazısı:

el veda…

Solumdaki Hakan Albayrak… Sağında bir müsvedde duruyor, robot kılıklı valinin yalanlarıyla meydana toplanıp çoluk çocuğuyla pusuya düşürülen ve vahşice gazlanan on binler arasındaki bir müsvedde… Endişe ve korkuyla Taksim’i bir yıkıntı gibi terk etmek zorunda kalan, günlerdir gözüne uyku girmeyen, bildiği bütün dillerden dua eden, ama senin nefret saçan zehirli dilini bilmeyen bir müsvedde… Bin özür dilesen de nafile artık, ben yaşadıkça ve yazdıkça sana rahat yok, bilesin!

Sayfanın üzerindeki tip zincirlemesinde yer alan Murat Zelan… Polisinin silahları tekerlekli sandalyedeki insanlara su ve gaz kusarken, “Temel Reis için ıspanak neyse, eylemciler için gaz o… Gaz yedikçe güçleniyorlar” yazan… Bir gece vakti sana yazdığım öfkeli kelimeler için dilediğim özrü geri alıyorum… “Ama ben gaz atılmasını eleştirdim aslında” gibisinden bir izaha yeltenecek olursan hiiiiç kendini yorma… Seni de yazdım kenara, bundan sonraki ömründe benim kelimelerimle yaşayacaksın, ilahlar sana kolaylık versin!

Ve Samed Karagöz, güzel gözlü kardeşim… Gözün güzel, ama belli ki görmez olmuş… “Mihraç Ural’dan Taksim direnişçilerine selam var” mealinde yazdığın mesajın nasıl bir sinsilik ve pervasızlık ihtiva ettiğini ben sana anlatacak değilim… İnandığın Allah seni affetsin!

Murat Menteş, sana edebiyatçı onuruyla yazdığın yazılar için teşekkür ederim…

Erkan Şimşek, sana vicdanını her daim diri tuttuğun için teşekkür ederim…

Diğer arkadaşlara da teşekkür ve selam ederim…

Ben buradan ayrılıyorum…

Ispanak midemi bulandırıyor çünkü…

İnsana, hayvana, tabiata düşman olanların iki cihanda yakasına yapışacak kitapların müsveddeleri bizi bekliyor çünkü…

(soL - Haber Merkezi)

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiRobot
Görüş Bildir