Görüş Bildir

Murat Menteş: 'Yoksulu Tekmeleyenlere 'Bana Vurmayın' Demeyeceğim'

Anasayfa > Gündem
onedio.com

Yazar Murat Menteş, Soma katliamının ardından yaptığı konuşmanın AKP’ye yakınlığıyla bilinen medya organlarında kesilip b içilerek “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ağır hakaretler” şeklinde servis edilmesi üzerine “Yoksulu tekmeleyenlere ‘Bana vurmayın!’ demeyeceğim” yanıtını verdi.

Murat Menteş, Afili Filintalar sitesinde yaptığı açıklamada geçen sene Kocaeli Kitap Fuarı’nda yaptığı konuşmanın sosyal medya ve hükümete yakın gazetelerde servis edilen halini izlediğinde kendisinin de şaşırdığını dile getirdi.

Bu şaşkınlığını madde madde açıklayan Menteş şöyle devam etti:

“1- Sözlerimin öncesi, sonrası kesilerek bir “klip” hazırlanmıştı. Soma faciasından, orada ölen 301 işçiden, yetim kalan çocuklardan bahsettiğim cümleler aradan çıkarılmıştı. Maun Suresi’ndeki “Yetimi itip kakarlar” ayeti kesilip atılmıştı. Nedensiz, mesnetsiz bir öfke tablosu vardı ortada.

2- Halbuki o konuşma, Soma faciasının hemen ertesinde yapılmıştı. Madenden çıkarılan cesetler tazeydi. Hepimizin kalbi acıyla doluydu.

3- Dönemin başbakanı bir maden işçisini tokatlamış, bir müşavir yine yoksul bir madenciyi tekmelemişti

Soma’da, sırf patronların maliyeti düşürme politikasından ötürü ölen 301 insan sizin için bir şey ifade etmiyorsa…

Yaşları 2 ila 16 arasında 500 kadar çocuğun bir anda yetim kalması karşısında vicdanınız sızlamıyorsa…

Orada yoksul madencilerin tokatlanması, tekmelenmesi umurunuzda değilse…

Bunları unutup, görmeyip, sadece benim sözlerimden inciniyor, bana kızıyorsanız…

Başbakan müşavirine “Tekmelerine sağlık” diye övgüler dizen yazarın gazetesindeki…

Yer, zaman, bağlam belirtilmeden yapılan habere[?] dayanarak beni anladığınızı sanıyorsanız…

Size söyleyecek sözüm yok.”

Bu sözler üzerine kendisini ‘idama müstahak’ görmelerini bile umurunda olmadığını belirten Menteş, “Buyurun, ağzınıza geleni söyleyin madem. Türkiye’nin lüksü de bu olsun, ha?” ifadelerini kullandı.

Murat Menteş’in konuşma yaptığı söz konusu videoda “Bu ülkeye, bu şerefsizlerin hepsine lanet olsun”, “Bugüne kadar ‘Allah’ diyerek hırsızlık yaptılar” ve “Sapıtma, aptal olma, bu bir erdem değil” ifadeleri yer alıyor ancak kime söylediği açık bir şekilde dile getirilmiyordu.

Üsküdar Belediyesi imza gününü iptal etti

Bu videonun yayılmasının ardından AKP’li Üsküdar Belediyesi, Murat Menteş’in Üsküdar Belediyesi Kitap Fuarı’ndaki imza gününü iptal etti.

  • Diken
Kaynak: http://www.diken.com.tr/murat-mentest...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Pasif Kullanıcı

hayatında birisinden şiddetin ş sini görmemiş insanlar ne kadar rahat çözümler üretebiliyorlar kardeşim, biz mi çok aptalız yoksa sizmi harika yaratıcı beyin... Devamını Gör