Murat Demirel Kaçtı Mı

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Murat Demirel Kaçtı Mı

Murat Demirel Kaçtı Mı

EGEBANK’ı zimmete para geçirmek ve usulsüz kredi vermek yoluyla batırmak suçundan yargılanan ve Yargıtay’ın 17.5 yıl hapis cezasını onadığı bankanın eski sahibi Yahya Murat Demirel’in yurtdışına kaçtığı duyumları polisi hareket geçirdi.

Mayıs ayındaki tutuklama tebligatına rağmen Murat Demirel’e ulaşılamazken, avukatı Dilek Helvacı, “Murat Demirel’in nerede olduğuna ilişkin bilgi sahibi değilim” demekle yetindi. Son olarak geçen mayıs ayında hakkında verilen 17.5 yıllık hapis cezasının infazının durdurulması için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na itirazda bulunduklarını kaydeden Helvacı, “Bu konuda da henüz olumlu veya olumsuz bir gelişme olmadı” dedi.

Artık avukatı değilim

Murat Demirel ile son olarak 17.5 yıllık hapis cezası kararından önce ekim-kasım 2011 döneminde görüştüğünü kaydeden Helvacı, şöyle konuştu:

“Kendisi İstanbul’da yaşamıyor. O dönemde ifadesini almak için Bodrum ve Çeşme’deki adreslerine gitmiştik. Ben zaten artık Murat Bey’in avukatlığını yapmıyorum. Bu dava eski bir dava olduğu için takibini ben yapıyorum. Kendisinin şu anda nerede yaşadığını bilmiyorum.”

2.5 yıl tutuklu kaldı

17.5 yıl hapis cezasının tamamının uygulanmayacağını, cezada tutuklu kaldığı süre ve diğer indirimlerin uygulanacağını belirten Avukat Helvacı, “Murat Bey 2.5 yıl tutuklu yargılandı. Bu sürenin düşülmesi ve diğer indirimlerle birlikte 10 yıl civarında hasip yatması söz konusu olabilir. Ancak biz bu karara itiraz ettik ve infazın durdurulması talebinde bulunduk. Henüz bu konuda bir karar çıkmadı. İlgili mahkemenin yoğunluğuna bağlı olarak sonucun çıkmasın bekliyoruz. İtirazımızla ilgili kararın ne zaman çıkacağını şu anda kestiremiyorum. Ancak bu süreçte infazın uygulanması yönünde bana bir tebligat gelmedi” dedi.

Yakalama emri ulaşmadı

Yargıtay’ın 17.5 yıl hapis cezasını onamasıyla hapis cezası süreci de başladı, Ancak Murat Demirel belirttiği adreslerde bulunamadığı için hakkında çıkarılan yaklama emri henüz kendisine ulaştırılabilimiş değil. Yurtdışına kaçtığından şüphelenen mali polisin yakın iz sürdüğü ancak hangi ülkede olduğuna dair ayrıntıları vermediği belirtiliyor.

Daha önce Yurtdışına kaçarken yakalanmıştı

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BodrumİstanbulYargıtay
Görüş Bildir