Görüş Bildir

Mülakatta Elenen Öğretmen Adayları İçin MEB'e Gelen Kılıçdaroğlu, Binaya Alınmadı

Anasayfa > Gündem

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun mülakatta elenen öğretmen adayları için Milli Eğitim Bakanlığı binasına geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı binası önünde dakikalarca bekleyen CHP lideri Kılıçdaroğlu'na MEB'in kapıları açılmadı. Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili MEB kapısının önünde açıklamalarda bulundu.

"Gencecik evlatlarımıza yazıktır, günahtır"

"Gencecik evlatlarımıza yazıktır, günahtır"

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle:

'Bir haksızlık bir hukuksuzluk varsa, bir kişinin hakkı gasp ediliyorsa, bu gasp edilme sarayın talimatıyla yapılıyorsa buna karşı çıkmak benim en öncelikli görevimdir. Adam kayırmacılık oluyorsa buna karşı çıkmak benim boynumun borcudur. KPSS'de 80 puan alan, 90 puan alan, 95 puan alan evlatlarımızın sözlü mülakatlarda elendiğini gördük. Onlarla konuştuk. Yazıktır, günahtır. Bu ülkeye, bu memlekete yazıktır, günahtır. 

TÜGVA'DAN TÜRGEV'den gelen listeler üzerine mi bu kararlar alındı? Burada haksızlık var, evlatlarımıza haksızlık var. Bir anne babanın evladını sınavlara nasıl hazırladığını bilmeyenimiz var mı? Haksızlık karşısında vicdanı sızlayan 84 milyon adına sesleniyorum. Benzer olaylar geçmişte olduğunda haksızlığa uğrayanlar Danıştay'a gittiler, davalarını açtılar. Danıştay kararında deniyor ki; verilen puanlar hayatın olağan akışına aykırıdır. Haksızlığa uğradığını düşünen bütün vatandaşlara her türlü hukuki desteği vereceğiz. Haksızlık yapanlar görecekler, haksızlık yapanlarla nasıl hesaplaşacağımızı görecekler. Dürüst bürokratlar başımızın üstüne. Onlara daha önce de söyledim. Haksızlıkların altına imza atmayın dedim. Haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır. Bunlarla hesaplaşmak benim boynumun borcudur'

Ne olmuştu?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
75
57
24
23
18
13
7
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Süvari Bora

Verecek cevapları yok. İş üstünde yakalanan hırsız misali verecek cevapları olmayınca, sorulardan kaçmayı çözüm sanıyorlar.

cematkn

Geliyor Gelmekte Olan Ey Akp !

Emre GÜLTEKİN

Köprüden önceki son çıkıştı cumhurbaşkanlığı seçimi, sen bu saatten sonra sandıkla bu adamları gönderebileceğimizi sanıyorsun

cematkn

Şu A Haberin Mikrofonuna Bak. Acaba Bugün Nasıl Bir Yalan Uydururuz Diye Pozisyon Almışlar Resmen.