Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Muharrem Usta: "Kulübün Acilen 200 Milyon Türk Lirasına İhtiyacı Var"

 > 
9PAYLAŞIM

Trabzonspor Kulübü Başkanı Usta, "İçinde bulunduğumuz durumun adı çöküş dönemi. Hatta ben buna 'büyük çöküş' diyorum. Kulübümüzün acilen 200 milyon Türk lirasına ihtiyacı var" dedi.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde, teknik direktörlüğe getirilen Hami Mandıralı için gerçekleştirilen imza töreninde yaptığı açıklamada, öncelikli olarak kulübün içinde bulunduğu durumu anlattı.

Yaklaşık bir ay önce göreve geldiklerini ifade eden Usta, bu dönemde kulübü olabildiğince tanımaya çalıştıklarını ve analiz ettiklerini belirterek, "Kulübün hem ekonomik hem finansal durumunu, idari yapısını anlamaya çalışıyoruz. Çünkü Trabzonspor'un içinde bulunduğu durum gerçekten iyi tahlil edilmeye muhtaç. Adı doğru koyularak atılabilecek en doğru adımların atılmasını zorunlu kılıyor" dedi.

Tam bir çöküş döneminde olduklarını kaydeden Muharrem Usta, şöyle devam etti:

"İçinde bulunduğumuz durumun adı çöküş dönemi. Hatta ben buna 'büyük çöküş' diyorum. Ekonomik anlamda her açıdan olağanüstü zor şartlarda bir Trabzonsporumuz var. Hemen ikiz kardeşi sayılan sportif anlam aynı durumla karşı karşıya. Bu ikisinde sorun yaşıyor ve derinliği fazlasıyla bunu tanımlama ihtiyacı hissediyorsunuz. Altını çiziyorum, içinde bulunduğumuz durum çöküş dönemini andırıyor. Bundan sonraki adımları buna göre atmalıyız. Oyunculara, satın alınmış olan oyuncuların bonservislerine, sözleşmesi feshedilmiş oyunculara verilmiş olan ödeme planlarına, menajerliik ücretlerine göre, kulübümüzün acilen 200 milyon Türk lirasına ihtiyacı var."

Futbolcu maaliyetleri

Usta, başka oyuncularla ilgili bilgiler de aktararak, şu ifadeleri kullandı:

"Malouda'nın Trabzonspor'a maliyeti 19 milyon Türk lirası. Bosingwa 20 milyon lira, Janko 22 milyon lira, Constant 28 milyon lira. Dört isim sadece 90 milyon lira.  Bunlar da olmadı yeni oyuncular aldık. Douglas, N'Doye, Marin... Sadece üçünün toplam maliyeti 66 milyon Türk lirası. Bütün bu rakamları toplayın, Trabzonspor'un içinde bulunduğu dev ekonomik çöküntünün nasıl ortaya çıktığının işareti bunlar. Bizim yerimizde siz olsanız bunları tekrarlamak üzerine hayatınızı sürdürür müsünüz? Trabzonspor'u böyle devam ettiremezsiniz. Olmadı yenisi, olmadı yenisi. O zaman sonuç bu işte. UEFA kapılarındayız. UEFA'yı ben IMF'ye benzetiyorum. Kötü değil bu tabii ki, UEFA kriterler koymuş."

Sol bek ve santrfor transferi

"Transfer mümkünse yapmayacağız" diyen Muharrem Usta, sözlerini şöyle tamamladı:"Belki sol bekte takas yöntemiyle ücret ödemeden değiş tokuş yapabiliriz. O da olmak zorunda değil, olabilir. İkincisi santrfor bölgesi. Dünyada kimse ara dönemde iyi oyuncusunu vermez, çok da isabetli transfer olmaz. Bizde ismi geçen değerli bir oyuncu var Trabzonlu Muhammet var. Bizimle de Trabzonspor ile görüşmeleri var. O konuda da kesin olarak sonuca varılmış herhangi bir şey yok. Teknik heyetle bugün konuşacağız yine. Bugün belki solbekle veya öyle bir şey olabilir, hiçbirisi de olmayabilir. Keşke Trabzonspor'un derdi 2-3 tane oyuncu olsa da alsak bitirsek. Bu kadar da basit olsa."

AA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir