Müge Anlı: 'Devlet, Aleyna Tilki'yi Ailesinden Alabilir'

 > 
541PAYLAŞIM

ATV'de yayınlanan 'Müge Anlı ile Tatlı Sert' programının sunucusu Müge Anlı , 16 yaşındaki şarkıcı Aleyna Tilki 'nin barda sahne almasıyla ilgili olarak "Gerekirse devlet anne ve babasından bu çocukları alabilir" dedi. Anlı, Tilki'nin anne ve babasına seslenerek "Çocuğunuzu sahneden alın" dedi.

A Haber'de yer alan habere göre  Aleyna Tilki'nin eğer sanatçı olmak istiyorsa konservatuvarda okuması gerektiğinin altını çizen Müge Anlı, 2000 doğumlu bir çocuğun sahne almasının doğru olmadığını belirterek, "Gerekirse devlet anne ve babasından bu türdeki çocukları alabilir" dedi.

"18 yaşından küçük olan herkesin çocuk, ailesi bilmeden de olsa çocuk istismarı yapıyor"

Müge Anlı, 18 yaşından küçük olan herkesin çocuk olduğunu ve Aleyna Tilki'nin ailesinin bilmeden de olsa çocuk istismarı yaptığını belirterek, bir an önce sahnelere veda etmesi gerektiğini söyledi ve  şöyle devam etti: 

"Madem istismardan bahsediyoruz. 16 yaşında bir kızımız ve gay barlarda dahil olmak üzere içkili mekanlarda sahneye çıkıyor. Bütün bunları işte kamuoyunun gündemine geldiğinde annem babamda yanımda diye anlatıyor. Okula gidiyor 2000 doğumlu efendim 2000 doğumlu yani 2000 doğumlu bir çocuğun bu şekilde içkili mekanlarda sahne alması ne demektir? Bu bir istismara girmez mi? Asla çocuğumuza değil lafım üstelik çocuğumuzun kendini bu şekilde savunmaya çalışıyor olmasından da büyük üzüntü duyuyorum. Bunu sanki normal bir şeymiş gibi anlatmasından büyük bir üzüntü duyuyorum. Valilik birçok programını yasakladı. Bu kez de öğrendiğime göre yurtdışından bir takım programlar alınmış. Çocuk yurt dışında sahne almak için yurtdışına götürülecekmiş. Bu ne demek? Bu ne demektir? Bir anne baba çocuğunun bu şekilde gecenin bir vakti sahneye çıkmasına nasıl müsade eder ve bir çocuk bu durumu nasıl savunmaya kalkar. Bunu da sizlerin takdirine bırakıyorum."

Türkiye'nin Konuştuğu Aleyna Tilki Özel Hayatı İle İlgili Soruları Yanıtladı - onedio.com
Türkiye'nin Konuştuğu Aleyna Tilki Özel Hayatı İle İlgili Soruları Yanıtladı - onedio.com

Aile Bakanlığı, Aleyna Tilki'nin ailesini geçtiğimiz günlerde ziyaret ederek Aleyna'nın sahne almasının yasak olduğunu belirtmiş ancak Tilki, geçtiğimiz akşam Maslak'ta bir gece kulübünde sahne almıştı.

Peki sizce Müge Anlı haklı mı?

Evet
Hayır
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir