Görüş Bildir

Müezzinoğlu'nun Kızından 'Kariyer' Açıklaması: 'Babam Yanlış Anlaşıldı'

Anasayfa > Gündem

Fotoğraf / DHA

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu'nun yılbaşı gecesi doğum ziyaretinde dile getirdiği 'Anneler, annelik kariyerinin dışında bir başka kariyeri merkeze almamalıdır' sözleriyle ilgili polemik sürüyor. Kadın dernekleri ve milletvekilleri Bakan Müezzinoğlu'na tepki gösterdi. Bakan'ın kızı Müezzinoğlu'nun yanlış anlaşıldığını söyledi.Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun İstanbul’da 2015’in ilk bebeğini dünyaya getiren Akbalık çiftinin ziyaretinde dile getirdiği “Anneler, annelik kariyerinin dışında bir başka kariyeri merkeze almamaları gerekir. Merkeze iyi nesiller yetiştirmeye almalılar” sözleriyle başlayan tartışma sürüyor.

BABAM YANLIŞ ANLAŞILDI

Hürriyet'ten Mesude Erşan, Şehriban Oğhan ve Turan Yılmaz'ın haberine göre, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun büyük kızı Nesrin Müezzinoğlu Sobacı, babasının sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyledi. Bakan Müezzinoğlu’nun aslında kariyer için anneliğin geriye atılmamasını kastettiğini belirten Sobacı, “‘Bayan çalışmamalı’ demiyor. Ama ‘Öncelik aile ve çocuğumuz olmalı’ diyor. Bizi de böyle yetiştirdi” dedi. Mehmet Müezzinoğlu’nun sahibi olduğu Avcılar Hopsital’da yönetim kurulu üyesi olan Sobacı, sözlerine şöyle devam etti: “Batı kültürüyle yetişmiş bir aileyiz. Daha 10 yaşındayken babam bizi yaz tatillerinde kliniğine götürürdü. Hastanede hosteslik yapardık. Ben oğlum doğduktan sonra çalıştım. Kızımdan sonra da çalıştım.”

  • Hürriyet
Kaynak: http://www.ajanshaber.com/bakanin-kiz...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
jvc1903

başlığa bak ! bir ülkenin bakanını çıksın kızı savunsun.. arkadaş; duygu ve mantığın karıştığı tek ülke biz miyiz? niye hatlar karışıyor, niye muhattaplar ço... Devamını Gör