Muharrem İnce: 'Bunları Başbakan'a Yedireceğim'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

'Bunları Başbakan'a Yedireceğim'

'Bunları Başbakan'a Yedireceğim'

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce açıklamalarının televizyon kanallarında yayınlanmamasına tepki gösterdi.

Yalova’da partisinin İl Danışma Kurulu Toplantısı’na katılan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın "Yalancılık sizin ciğerinize işlemiş" sözlerine yanıt veren CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce açıklamalarının televizyon kanallarında yayınlanmamasına tepki gösterdi. İnce, Başbakan Erdoğan ’a, "Medya üzerinde baskı kurmaktan vazgeç" dedi.

CHP Yalova İl Teşkilatı Danışma Kurulu’nun dün yapılan toplantısına katılan İnce, burada Başbakan Erdoğan'ın, "Yalancılık sizin ciğerinize işlemiş" sözlerine cevap verirken, Başbakan ve Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad 'ın Bodrum'daki buluşmalarının yayınlandığı gazete kupürlerini göstermişti.

‘YALANCI BEN DEĞİLİM SENSİN’

Yalova'da bir restoranda bugün basın toplantısı düzenleyen CHP’li İnce, dünkü sözlerine ilişkin haberlerinin hiçbir kanalda yayınlanmamasına tepki gösterdi. İnce, Başbakan Erdoğan'ın 30 kanalda yayınlanan sözlerinde kendisine "Yalancı" dediğini, bunun üzerine "Yalancı ben değilim sensin" diyerek verdiği yanıtın hiçbir kanalda yayınlanmadığını belirterek şöyle dedi:

"Medya patronlarının cesur olmasını istiyorum. Teskere, Meclis'te görüşülürken, Başbakana, 'Geçmişte Esad'la tatil yaptın. Bugün kavga yapıyorsun' dedim. Başbakan meclis kürsüsüne çıkıp bana cevap veremedi. Daha sonra İstanbul 'dan bana 'Yalancı' dedi. Dün bir basın açıklaması yaptım ve o toplantıda bulunan basın mensupları da açıklamalarımı geçti. Türkiye 'nin hiçbir televizyonu buna yer vermedi. Böyle bir şey, böyle demokrasi olur mu? Recep Tayyip'in ileri demokrasisi böyle bir şey işte."

‘BAŞBAKANDAN KORKUYOR MU BU TELEVİZYONLAR?’

İnce, haberlerini kendi medyası üzerinden, Facebook ve Twitter 'den yaptığını kaydederek, şöyle konuştu:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanBeşer EsadBodrumCumhuriyet Halk PartisiFacebookİstanbulMuharrem İnceRecep Tayyip ErdoğanSuriyeTwittertatil
Görüş Bildir