Muammer Güler'den Önemli Açıklamalar

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Muammer Güler'den Önemli Açıklamalar

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Cilvegözü Sınır Kapısı'nda gerçekleşen saldırının faillerinin yakalanmasının ardından açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Cilvegözü Sınır Kapısı'nda gerçekleşen saldırının faillerinin yakalanmasının ardından yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

Yapılan saldırının Suriye'ye yapılan yardımı kesme amaçlı olduğunu biliyoruz, olayda kullanılan şahısların kimliğine bakınca da olay zaten anlaşılıyor. 4'ü Suriyeli olmak üzere 8 kişi gözaltına alındı, gözaltına alınan 8 kişiden 5'i mahkemeye sevk edildi. Ekiplerimizi tebrik ediyorum. Zanlıların Suriye devleti ve istihbaratı ile bağlantılı olduğunu belirledik.

PKK'NIN KAÇIRDIĞI GÖREVLİLER

Kaçırılan kamu görevlileri ile ilgili yarın bize teslim edilecekleri bildirildi, Cuma gününden beri biz hazır bulunuyoruz, güvenlik birimleri, savcılarımızla beraber ve yetkililer olayı takip ediyor inşallah ailelerine kavuşmalarını bekliyoruz, ailelerini de haberdar ettik konudan.

Nevruz kutlamaları ile ilgili hazırlıklarımız sürüyor, ümidimiz herkesin yaşamak istediği yeni bir günü ifade eder Nevruz ama bunların başkalarının özgürlüğüne müdahale etmeden yapılmasını istiyoruz biz ve bunun tedbirlerini de ona göre alıyoruz' dedi.

Net Gazete

Haberin Tamamı İçin:

PKK'nın Elindeki Kamu Görevlileri Yarın Teslim Edilebilir

İçişleri Bakanı Muammer Güler, "3 BDP milletvekili, Mazlum-Der Başkanı, İHD Genel Başkanı ve Diyarbakır İl Başkanlığı'ndan oluşan bir heyet, yarın Habur Sınır Kapısı'na gidecek. Kamu görevlilerinin yarın teslim edileceğini ifade edildi." dedi.

Bakanlar Kurulu toplantısı öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada kaçırılan kamu görevlileriyle ilgili olarak bir heyetin teşkil edildiğini söyleyen Bakan Güler, "Biz cuma gününden itibaren bir müsteşar yardımcımız, üst düzey emniyet görevlileri başkanlığındaki bir heyeti Habur'da tutuyoruz. Emniyet birimleriyle güvenlik birimleriyle Türk Silahlı Kuvvetleri, cumhuriyet savcıları ve sağlık birimleriyle gerekli koordinasyon kuruldu. Müsteşar yardımcısının başkanlığında Şırnak Vali Vekilimiz, Habur Mülki İdare Amirimiz, Silopi Kaymakamımız emniyet yetkilileri diğer bütün yetkililer olayı koordine ettiler." ifadelerini kullandı.

Güler, "Yarın ailelerine kavuşacaklar mı?'' sorusu üzerine, "İnşallah ailelerine kavuşmalarını bekliyoruz kaçırılan kamu görevlilerinin. Ailelerini de haberdar ettik. İnşallah Habur'da görüşmelerini sağlayacağız." şeklinde konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

İçişleri Bakanı Muammer Güler'den Cilvegözü Açıklaması

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Cilvegözü Sınır Kapısı'ndaki patlama ile ilgili gözaltına alınan 5 kişinin mahkemeye sevk edildiğini açıkladı.

Bakanlar Kurulu toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını cevaplandıran İçişleri Bakanı Güler, Cilvegözü Sınır Kapısı'ndaki patlamayla ilgili gözaltına alınan 8 kişiden şu an itibariyle 4'ü Suriyeli, 1'i Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı 5 kişinin tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildiklerini belirterek, "Bu kişiler patlayan araçla gelen kişiler. Suriye Ordusu ve istihbaratı ile irtibatlı olduklarını tespit ettik. Ancak farklı bir görüntü vermeye çalışmışlar" dedi.

Haberler

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Bakanlar KuruluBarış ve Demokrasi PartisiDiyarbakırMuammer GülerŞırnakSuriyeTürk Silahlı Kuvvetleriolay
Görüş Bildir