Görüş Bildir

Modern, Başarılı ve Güvenilir Bir Saç Ektirme Kliniği Arayanların Tek Adresi: Smile Hair Klinik

Haberler
> Modern, Başarılı ve Güvenilir Bir Saç Ektirme Kliniği Arayanların Tek Adresi: Smile Hair Klinik

Kellik ve saç dökülme problemi yaşayan kişilere kalıcı çözüm yolu olarak saç ekimi önerilir. Cerrahi yöntemlerle kişinin kafasının arka kısmında bulunan donör yani verici bölgesinden alınan sağlıklı kıl kökleri, açık ve seyrek alanlara özenli bir şekilde yerleştirilir. Yapılan işlemler sonucu kişi doğal bir görünüm elde ettiği gibi daha önce kellik bulunan bölgelerde sağlıklı saç köklerine kavuşur. Başarılı ve kalıcı bir çözüm yolu olan saç ekimi kişiye saçları hiç dökülmemiş gibi hoş ve estetik bir görüntü kazandırır. Saç ektirmek isteyenlerin saç ekimi operasyonu ve saç ekimi fiyatları hakkında bilgi sahibi olması önemlidir.

Neden Smile Hair Klinik?

Neden Smile Hair Klinik?

Smile Hair Klinik Türkiye’nin göz bebeği İstanbul’da safir saç ekimi yapan en önemli kliniklerden biridir.  Alanında global çapta tanınırlığa sahip olan Dr. Gökay Bilgin ve Dr. Mehmet Erdoğan tarafından yönetilen Smile Hair Klinik’te hastalarının memnuniyeti ön plandadır. Operasyonların tüm süreçleri doktorlar tarafından takip edilir ve operasyona dahil olan her bir ekip üyesi medikal eğitim almıştır. Bugüne dek farklı ülkelerden bir çok sayıda hastaya saç ekimi yapılmış ve başarılı sonuçlar alınmıştır.

Bir pazarlama aracı olarak ütopik sonuçlar vaat edilmez. Sizin  istekleriniz göz önünde bulundurularak olabilecek tüm olası senaryolar  önceden anlatılır, ekim yapılacak alanlara siz ile birlikte süreçler ve saç ekimi sonucunu etkileyen faktörler anlatılarak karar verilir. Bu sayede aylarca beklemenin sonunda  hayal kırıklığına uğramazsınız.

Smile Hair Klinik sağlığınıza önem verir, gelişebilecek bütün komplikasyonlara karşı hazırlıklıdır. Periyodik olarak tüm ekip acil yaşam desteği konusunda tekrarlayan eğitimler alır.

Saç ekimi nasıl yapılır?

Saç ekimi nasıl yapılır?

Klinik ortamlarda ve uzman doktorlar gözetiminde gerçekleşen saç ekim operasyonları kişiye özel planlanır. Öncelikle donör bölge belirlenir; ardından donör bölgeden tek tek toplanan saç kökleri hedeflenen alana uygun açılarla yerleştirilir. Kişinin ihtiyacının ne kadar olduğunu göre ense ya da şakak bölgesinden alınan saç kökleri tek seansta ya da seanslar halinde nakil edilir. 

Saç ekimi kimlere uygundur?

Saç dökülme problemi yaşayan ve sağlık koşulları saç ekimine elverişli olan herkes saç ekimine uygun adaydır. Estetik açıdan kişilerin kendilerini iyi hissetmesi ve saç ekimi ile genç bir görünüme kavuşmak isteyen herkes saç ektirebilir. Saç kayıpları sadece erkeklere özgü bir sorun değildir. Bu nedenle saç ekimi yöntemlerinden bayanlar da yararlanabilir.

Saç ekimi yöntemleri nelerdir?

Saç ekimi yöntemleri nelerdir?

Kadınların ve erkeklerin en önemli aksesuarı olan saçlar zamanla yıpranarak dökülmeye başlar. Bu durum kişiye özgüven açısından olumsuz etkiler. Fakat günümüzde saç ekimi konusunda geliştirilen yöntemler bu tür problemleri ortadan kalıcı olarak yok ediyor. Geliştirilmiş bir yöntem olan FUE saç ekimi saç derisine uzun bir kesi atılmadan uygulanır ve saç kökleri teker teker alınır. İşlem sırasında kullanılan mikro motor uçlu cihaz yardımı ile donör bölgeden alınan saç kökleri belli işlemlerden geçtikten sonra hedeflenen alana transfer edilirler. Doğal bir görünüm ve konfor sağlaması bakımından bu yöntem her geçen gün daha fazla tercih ediliyor. Saç ekimi fiyatları ekilecek greft sayısına, kullanılan yönteme ve ek hizmetlere bağlı olarak belirlenir.

Saç Ekimi Temel Aşamaları

Saç Ekimi Temel Aşamaları

Saç ekim işlemlerinde kullanılan yenilikçi uygulamalar başarı oranlarını her geçen gün arttırıyor. Aynı şekilde saç ekiminin aşamalar halinde ilerlemesi istenilen sonucun elde edilmesi bakımından önemlidir. Saç ekiminde öncelikle doktor ile hasta arasında bir ön görüşme yapılır. Yapılan görüşme sırasında kişinin saç dökülme problemi belirlenir ve ihtiyacı olan yönteme karar verilir. Ardından donör bölge belirlenir ve daha çizim yapılarak kullanılacak greft sayısı hesaplanır. Alım aşaması saç ekiminin ilk aşamasıdır, sonrasında ise küçük kesiler yapılarak ekim bölgesine kanallar açılır. Son aşamada ise alınmış olan greftler bu kanallara yerleştirilir.

Saç Ekimi Öncesi

Saç Ekimi Öncesi

Saç ekimi özen ve titizlik ister. Bu doğrultuda hem hastaya hem de uzmana büyük görevler düşüyor. Öncelikli olarak hastalar saç ekim işlemlerinden önce kullanmış oldukları ilaç ve takviye ürünler hakkında doktoru bilgilendirmelidir. Özellikle kan sulandırıcı ilaçlar, kafein içerikli ürünler operasyonu olumsuz etkileyeceğinden dolayı 7 gün öncesinden bırakılmalıdır. Saç ekimi öncesi doktor hastanın sağlık durumunu kontrol ederek operasyona uygun olup olmadığına bakar. Bu doğrultuda yapılan kan tahlilleri yol gösterir.

Saç Ekimi Sonrası

Saç Ekimi Sonrası

Saç ekimi işlemlerinin ardından kişiler aynı gün taburcu olurlar. İşlemin ardından ekilen saçlar hassas olacağından dolayı dış etkenlere karşı korunmalıdır. 3. günden itibaren doktor tarafından önerilen şampuan ve solüsyonlar yardımıyla saçlar yıkanabilir. Operasyon sonrası saç derisinde kabuklanma görülse de kısa süreli bir durumdur. 10 günden itibaren kabuklar tamamen dökülür. Bu aşamada size sürekli destek sağlayacak bir kliniği seçmiş olmanız önemlidir.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekim maliyetleri kullanılacak yönteme, greft sayısına, saçın geçeceği işlemlere, kliniğe ve doktorun deneyimine göre belirlenir. Dolayısıyla saç ektirme hizmetlerinden yararlanmak isteyen kişilerin saç ekim fiyatları konusunda araştırma yapması ve fikir sahibi olması büyük bir avantaj sağlayacaktır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
29
8
3
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
birol

Ben Promed clinici merak ediyorum onunla ilgili yazı yazabilir misiniz? Süreçlerini merak ediyorum.. ve çok duyuyorum ama bu kliniği hiç duymadım mesela