Sanemiko’nun Şahane Gelin Ayakkabıları

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Modaklik Özel: Sanemiko’nun Şahane Gelin Ayakkabıları

Modaklik Özel: Sanemiko’nun Şahane Gelin Ayakkabıları

Gelin ayakkabısı hayatımızda bambaşka yeri olan bir aksesuardır . Gelinlik kadar kusursuz ve özel olmasını isteriz. Sanemiko yani Sanem Sevgen’in markası bunu çok başarılı bir şekilde yapıyor.

Müşterileri arasında Demet Akalın’ın da bulunduğu ayakkabılara herkes hayran kalıyor. Eğer farklı ve size özel ayakkabılarla stilinizi tamamlamak istiyorsanız bu ayakkabıları çok seveceksiniz. Gelin ayakkabısının yanı sıra özel ayakkabılar ve iPad kılıfları da tasarlayan Sanem Sevgen ile ayakkabıları ve bu işe nasıl başladığını konuştuk.

Modaklik Moda & Stil kategorisi Düğün için Sanem Sevgen ile konuştu!

Röportaj: Büşra Nazlan ÜREGÜL

Bu maceraya nasıl başladınız? Kendi markanızı yaratmanızda etken neydi? Buna nasıl karar verdiniz? Kendi markanızı yaratmanızda etken neydi? Buna nasıl karar verdiniz?

Ben 3 kuşak sanatçı bir ailen geliyorum; Annem bale, babam opera sanatçısı. Her zaman sanatla içiçe büyüdüm. Çocukluğum boyunca profesyonellerden bale, resim, şan, drama vs.. gibi dersler aldım. Çocukluğumdan beri göze hitap etmeyen hiçbir şeyden hoşlanmam. Hep bir şeyleri farklılaştırıp, kişiselleştirme merakım vardı. Yaşıtlarım hep birbirinin aynı olmak isterken, ben hep onlardan farklı olmayı tercih ederdim. Ayakkabılara her zaman aşık bir kız çocuğuydum. Şimdi büyüdüm ve aşkımı en özgür şekliyle yaşıyorum.

6 yaşındaki kuzenime boyadığım bir çift minik ayakkabıyla başlayan maceram bugün kurmuş olduğum şirketim ve kendi Lakabımı taşıyan “Sanemiko” markası altında devam ediyor.

Bu işe başlarken bu kadar popüler olacağınız aklınıza geliyor muydu?

Bu konuda mütevazı olamayacağım. Yaptığım her işte hep en iyisini yapmayı hedeflerim ve hiçbir zaman küçük düşünmem. Ve benim hayat felsefem ‘Neye inanırsan bir gün onu yaşarsın’.

Özel tasarım ayakkabılarınıza ilgi büyük. Hangi ünlü isimler için ayakkabı tasarladınız?

Yonca Tokbaş, Zeynep Beşerler, Ece Vahapoğlu, Buket Aydın, Nazlı Hamarat, Koreli pop yıldız Yoochun, Demet Akalın ve Ebru Akel şimdiye kadar ayakkabı tasarladığım müşterilerimden. Bazılarına sürekli olarak ayakkabı tasarlamaya devam ediyorum. Sadece düğün için çalışmıyorum. Sahne ve özel gün ayakkabılarıyla birlikte günlük de kullanabilecekleri ayakkabılar tasarlıyorum.

Ayakkabı tasarlarken süreç nasıl gelişiyor?

Ayakkabılarımın hepsi %100 deri, el boyaması ve aksesuarlarının tamamının el yapımı olmalarının yanı sıra, ayakkabıların hepsi tek tek elde üretiliyor.

Gelin ayakkabılarımı tasarlarken; gelinin gelinliği, gelin çiçeği, düğün konsepti, gelinle damadın karakteristik özellikleri gibi unsurları göz önünde bulundurarak tasarlıyorum. Gelinle mutlaka bire bir iletişim halinde oluyorum.

Diğer ayakkabılarımda da süreç aynı şekilde ilerliyor, müşterilerimle sürekli kontakt halindeyiz ki hayallerine ortak olabileyim, aksi taktirde ortaya çıkan sadece benim hayalim olur.

Bildiğim kadarıyla sadece ayakkabı ve çanta tasarlamıyorsunuz, bunların dışında başka neler var bu özel tasarımların içinde?

Son dönem ipad kılıfı da çalışmaya başladık. Yine kişiye özel olarak tasarlanmaktadır. %100 deri, el yapımı ve el boyamasıdır.

Size ilham veren nedir?

Her gelin ayakkabım için yeni bir aşk masalı dinliyorum. Ve benim en büyük ilhamım aşk. Gelin ayakkabılarımın dışındaki tasarımlarımda ise renkler benim ilham perilerim.

Tasarımlarınızı yaparken trendlere uyuyor musunuz?

Modayla ilgili bir iş yapıyorum. Ve benim ayakkabılarımı tercih edenler modayı çok yakın takip eden insanlar. Bu yüzden de trendleri takip etmek zorundayım.

Tasarımlarınızı nereden bulabiliriz?

SANEMİKO SHOWROOM

Sanemiko’nun gelin ayakkabı modellerini galeriye tıklayarak görebilirsiniz.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AppleAşkAydınDemet AkalınTercihaşk
Görüş Bildir