Modaklik Özel Kışın Meydana Gelen Cilt Problemlerine Çözümler

-
4 dakikada okuyabilirsiniz

Modaklik Özel Kışın Meydana Gelen Cilt Problemlerine Çözümler

Modaklik Özel Kışın Meydana Gelen Cilt Problemlerine Çözümler

Cilt bakımı , mükemmel ve ışıl ışıl bir cilt denince bizim aklımıza gelen tek bir marka var Clinique … Usta çalışanları ve şahane ürünleriyle sizi her gün daha kusursuz bir cilde kavuşturan markayla kışın meydana gelen cilt problemlerini konuştuk.

Clinique Taksim Mağaza Yetkilisi ve Clinique Skin Diagnostic Consultant Güler Atılgan ile Taksim Clinique’de buluştuk. İtiraf etmeliyim ki mağazaya her girdiğimde bir daha ömür billah çıkasım gelmiyor. Ürünlerin hepsini tek tek saatlerce incelemek ve sürüp sürüştürmek istiyor insan. Atılgan bize kışın kullandığı favori Clinique ürünlerini ve muhteşem nem maskesini nasıl uyguladığını anlattı. Profesyonel fikirleri ve uzmanlık alanını kapsayan kışın meydana gelen cilt problemleri ve çözümleri hakkında her şeyi de sözlerine ekledi.

Artık cildiniz kışın kızarmayacak, kurumayacak ve lekelenmeyecek ! Kışın meydana gelen tüm cilt sorunlarını masaya yatırdık işte çözüm önerileri….

Röportaj: Büşra Nazlan ÜREGÜL

Kışın meydana gelen cilt problemleri neler?

Kışın meydana gelen en büyük problemlerden bir tanesi leke . Yazın güneş ışığına maruz kalan cildimizde kışın leke problemleri meydana geliyor. İkincisi soğuktan kaynaklanan kızarmalar üçüncüsü de nemsizlik. Eğer cildin ekstra bir endişesi yoksa bu üç sorun kışın meydana gelen cilt problemleri oluyor. Genelde yazın sebum artışı sıcaktan dolayı iki katı olur ve siz cildinizi daha yağlı hissedersiniz. Ama kışın soğuktan cildiniz nemsizleşmeye başlar soğuk cildinizde ki tüm nemi alır. Nemsizlikte kızarmaya neden olur.

Soğuktan kızaran ciltlere nasıl bakım uygulamalıyız?

İlk etapta bol nem sağlamanız gerekiyor ikinci etapta ise SPF yani güneş koruyucusu. Eğer cildiniz sadece kışın soğuğa tepki olarak kızarıyorsa Clinique’in kızaran hassas ciltlere karşı yarattığı ürünü Redness Solutions serisinden Urgent Relief Cream’i kullanabilirsiniz. Özellikle kızaran ciltler için nemlendiricidir. Ayrıca yine aynı seride bulunan Daily Protective Base’i kullanabilirsiniz. Bu krem kırmızının zıt rengi yeşil renkten üretilen çok özel bir bakım kremidir. SPF 15 içerir. Her an yanınızda taşıyabilir ve ihtiyacınız olduğu her an kullanabilirsiniz. Anında kızarıklığınızı alır. Renk eşitliği sağlar ve bu sayede cildiniz daha aydınlık görünür. Üzerine makyaj uygulayabilirsiniz. Özellikle dönemsel bir kızarıklık yaşıyorsanız. Mutlaka kullanmalısınız.

Ayrıca kızaran ciltlerin mutlaka yaz ve kış güneş koruyucu kullanmaları gerekir. Clinique’in tüm ürünlerinde SPF vardır. Siz kışın camı açtığınız da bile cildiniz buna tepki gösterebilir ve o anda dakikalık gelen bir güneş ışığından bile zarar görebilir. Bu nedenle mutlaka yaz ve kış güneş koruyucusu kullanmanız gerekir.

Hassas ciltler bildiğimiz kadarıyla soğuktan yanabiliyor bunun bir tedavisi var mı?

Hassas ciltler kışın ve yazın kızarır. Bir şekide hem sıcaktan hem de soğuktan etkilenir. Bu gibi ciltlerin yaz ve kış cildi neme doyurulması gerekir. Eğer cilt çok hassassa bunu hiç bir ürünle engelleyemezsiniz sadece daha fazla hassas olmasını engelleyebilirsiniz. Çünkü bu tarz ciltler bakılmadığı zaman daha çabuk yaşlanır.

Kışın nasıl fondöten kullanmalıyız?

Kışın genelde çok ince fondötenler tercih edilmez yaz gibi değildir. Yazın cilt devamlı terlediği için kişiler çok kalın fondötenler kullanmak istemiyorlar. Clinique’in kışa en uygun fondöteni Even Better serisinin fondötenidir. Even Better yapı olarak orta kapatıcılıktadır ve SPF 15 içerir ayrıca leke tedavisi de yapan serinin fondötenidir. Her zaman için kullanılacak bir fondötendir.

Kışın cildimize gelen güneş ışığı cilt rengi eşitsizliklerine zemin hazırlar mı?

Evet. Camdan yansıyan güneş bile yaz kış lekeye sebep olur. Özellikle sivilceli ciltler mutlaka güneş koruyucusu kullanmalıdır. Lekenin tedavisi gerçekten çok zor olduğu için bunu mümkün olduğunca leke başlar başlamaz,hisseder hissetmez önlemi almalısınız. Leke ayrıca cildinizi de çok yaşlı gösterir. Kış güneşi bile olsa leke yapar. Yazın mesela güneşin lekelere iyi geldiğini zannedersiniz. Aslında gelmiyor. Güneş çok meydanda olmadığı için lekeler geri çekiliyormuş gibi görünüyor. Ve ilk güneş ışığında daha da fazla olarak size geri döner. Yaz kış hem leke tedavisi yapmalısınız hem de nem tedavisi. Çünkü nemsizlik aynı zamanda kışın kızarlıklığa da neden olur. Cildinizi yanmış gibi hissedersiniz. Bunların hepsi nemsizlikten kaynaklanan problemlerdir. Lekeler için Even Better serisini rahatlıkla tavsiye edebilirim. Even Better’da yüzde 58 leke açılımı garantidir.

Kışın göz çevresi bakımı nasıl yapılmalı?

Eğer kişinin özel bir şikayeti yoksa göz çevresinde kullandığınız kremin bir yoğun olanını kullanabilirsiniz. Çünkü soğuk göz çevresini de nemsiz bırakır. Şişilik, ince mimik çizgileri ya da herhangi bir endişesi doğrultusunda da göz kremi değişebilir.

Kışın cildimizde meydana gelen kuruluk için ne yapmalıyız?

Yoğun nemlendiriciler kullanılmalı. Nem maskesi çok önemli. DDML serisini mutlaka kullanmalısınız. Bu cildinizin kilit serisidir. Her gün cildin kaybettiği nemi ve yağı geri kazandırır. Ciltte meydana gelen kuruluk için yoğun nem maskesi önerebilirim bunun için kendiminde kullandığı ve çok sevdiğim Clinique Skin Calming Moisture Mask’i tercih edebilirsiniz. Bu nem maskesini orta kalınlıkta yüzünüze sürüyorsunuz. Dilerseniz fazlasını peçeteyle alabilirsiniz ya da silebilirsiniz. Fakat silmediğiniz zaman ve o şekilde cildinizin emmesini beklediğiniz de inanılmaz yumuşak ve nemli bir cilde kavuşuyorsunuz.

Yağlı ama nemsiz bir cilt için ise Moisture Surge’un Extended Thirst Relief’ini kullanabilirsiniz hem maske olarak hem de krem olarak. Maske olarak kullanmak için cildinize bir tabaka sürüyorsunuz ve kurumasını bekliyorsunuz. Aynı şekilde sabah ve akşam nemlendiricinizin üzerine de sürebilirsiniz. Tamamen yağsızdır ve nem kaybını tamamen karşılar.

Kış ürünlerine başlamak için en doğru zaman hangisi?

Eylül ve Ekim’de mutlaka ürünlerini değiştirmeliler çünkü nasılsa tüm vücudumuz mevsim değişikliğine tepki veriyorsa cildimiz de aynı şekilde tepki verir Örneğin siz Clinique’in Even Beter serisini kullanırken kışın meydana gelen kızarıklıktan ötürü Redness serisinden bir ürün daha ilave edebilirsiniz. 6 ayda bir mutlaka cilt kontrolü yapmanız gerekir. Bu aynen doktora gitmek gibidir. Yazın kullandığınız hiç bir ürünü kışın da kullanamazsınız.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Tercih
Görüş Bildir