Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Miyazaki'den İlk 3 Boyutlu Animasyon!

Anasayfa > Gündem

Hayao Miyazaki’nin daha önce de bahsedilen, Ghibli Müzesi için yapacağı kısa anime filmiyle alakalı olarak birkaç bilgi stüdyonun kurucularından yapımcı Toshio Suzuki’nin 10 Temmuz’da Tokyo’da vermiş olduğu bir konferansta açıklandı. 

animefantastica'nın haberine göre, 3DCG türünde 10 dakikalık bir kısa anime filmi olacak bu yapım, animasyonda kalem ve kağıt kullanarak geleneksel el çizimlerini tercih eden Hayao Miyazaki’nin bilgisayar grafikleriyle animasyon üretme noktasındaki ilk çalışması olacak.

i.imgur.com

Miyazaki’nin bu yepyeni meydan okumayla alakalı olarak oldukça heyecanlı olduğunu belirten Toshio Suzuki’nin açıklamalarına göre, “Kemushi no Boro (Boro The Caterpillar/ Tırtıl Boro)” isimli anime 10 dk uzunluğunda olacak ancak tamamlanması üç yılı bulacak. Anime sadece Mitaka’daki Ghibli Müzesi’nde gösterilecek. Bu kısa anime filmi ise aslında 1997 yılında gösterilen Prenses Mononoke’den daha önce uzun metrajlı bir film olarak düşünülmüş.

i.imgur.com

Daha önce emekli olup olmadığı çok tartışılan Miyazaki, uzun metrajlı filmler yapmaktan emekli olduğunu ancak ancak Ghibli Müzesi için kısa filmler yapmaya devam etmek istediğini belirtmişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
2
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
KaraHusO

Rüzgarlı Vadi ve Gökteki Kale diyorum başkada bişe demiyorum..

haletiruhiye

yürüyen şato filmi süper..

Kucuk deniz kizi ponyo, yuruyen sato, gokteki kale, cadı kiki, rüzgarlı vadi, gökdeniz öyküleri, komşum totoro, ruhlariñ kaçışı. ooo say say bitmez ve bu ada... Devamını Gör

Ali Nadir Özdemir

Gökdeniz Öyküleri Hayao Miyazaki' nin değil oğlu Goro Miyazaki'nin. Ayrıca açıkçası o kadar da başarılı değildi.