MİT’ten 5 Kente IŞİD Uyarısı: 'Toplu Ulaşım Araçlarına Saldırı Planı'

 > -

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın gönderdiği istihbarat notu üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü, IŞİD’in Türkiye’ye yönelik eylem planladığını belirterek, 81 il emniyetini uyardı. “Acil” kodlu ve 12 Ekim tarihli yazıda "toplu taşıma altyapısına yönelik eylem" düzenlenmesi riskinin yüksek olduğu iller İstanbul, Gaziantep, Ankara, Antalya ve İzmir olarak sıralanıyor.  Ayrıca Avrasya Tüneli’nin de hedefler arasında olduğu belirtiliyor. Elde edilen istihbari bilgiler arasında örgütün Türk Havacılık sektörüyle ilgili saldırı gerçekleştirme arayışı içerisinde olduğu bilgisi de yer alıyor... 

Cumhuriyet'ten Alican Uludağ'ın haberine göre IŞİD’in 2016 Aralık ayı içerisinde açılması planlanan Avrasya Tüneli’nin hedefleri arasında olduğu belirtilen yazıda, “örgütün Türk Havacılık sektörüyle ilgili saldırı gerçekleştirme arayışı içerisinde olduğu, ticari uçaklara bıçak, jilet ve benzeri kesici aletler veya elektronik aletlerin içerisine gizlenmiş patlayıcı madde sokmayı planladığı yönünde istihbari bilgiler elde edilmiştir” denildi.

Gaziantep’te önceki gün IŞİD operasyonunda 2 canlı bombanın kendini patlatması istihbaratı doğruladı.

Gaziantep'te IŞİD'in Hücre Evine Operasyon: 3 Şehit - onedio.com

Haberde, TSK’nın ÖSO ile birlikte düzenlediği Fırat Kalkanı Harekâtında IŞİD’in elindeki bölgeleri kaybetmesine misilleme olarak Türkiye’de saldırı planladığı belirtiliyor.

"Avrasya Tüneli de hedefler arasında"

Emniyet Genel Müdürlüğü, 81 il emniyet müdürlüğüne gönderdiği yazıda, MİT’in uyarılarına dikkat çekerek şöyle deniliyor:

“MİT, DEAŞ terör örgütünün ülkemiz genelinde toplu taşıma altyapısına yönelik eylem tehdidinin son dönemde arttığı, bu bakımda metro, otobüs ve istasyonları deniz araçları, köprü geçişleri, otogarlar havaalanları gibi hedef alınması halinde önemli ekonomik sosyal olumsuzluklara, kayıplara sebebiyet verebilecek ulaştırma altyapısına yönelik saldırılar planladığı, özellikle İstanbul, Gaziantep, Ankara, Antalya ve İzmir illerinde bulunan bu yerlerin yüksek saldırı riski taşıdığı, ayrıca 2016 Aralık ayı içerisinde açılması planlanan Avrasya Tüneli’nin de terör örgütlerinin eylem hedefleri arasında olduğu..."

MİT’in bu iki yazısına atıf yapan Emniyet Genel Müdürlüğü, illere şu talimatı vermiş:

“Bu doğrultuda bilhassa belirtilen yerlerde görev yapan özel güvenlik görevlileri başta olmak üzere tüm özel güvenlik görevlilerinin daha dikkatli ve duyarlı görev yapmaları yönünde uyarılmaları ve sorumlu rütbeli personel tarafından da konunun bizzat takip edilmesi hususunda gereğini rica ederim.”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
melih-ugur-oktar

SANKİ HAVA DURUMU BİLDİRİYOR LAN SİZİN İŞİNİZ ÖNLEMEK DEĞİL Mİ??

sevgili

Düşman olsa baş edersin ama oruspu çocukları kansız gibi arkadan saldırıyolar.

madamebovary

Toplu taşımalarda son ses müzik dinleyenler korkudan sesi %50den fazla açamıyor artık be

toreador

ulkemizin geldigi su hale bak her zamanki gibi masum insanlar cekecek cezasini

ersan-varol1

Gerçek habermi bu MİT önceden uyarımı verdi banamı öyle geldi.

ilmondo

IŞİD bir terör örgütü müymüş. hadi yaaa.. ben de ''Öfkeli gençlerden'' oluşan bir grup diye biliyordum..Öyle dememiş miydi pek muhterem!! hükumet yetkililerimizden biri..

jogabonito

Zamanında antepde işid konvoyları dolaşırken nerdeydi aklın. Vakıf adı altında propaganda yaparken nerdeydiniz. Gazi şehri terör yuvasına çevirdiniz emeği geçen herkesin aq.

deneri

İnşallah kendi ellerinde patlak tek zararı kendileri görür.

bagatur-kabasakal

yüz verdiniz Cafere, gelip sıçıyor avluya!

ugur-ozdemir12

cafer dediğin ? pkk mı ? Amerika mı ? almanya mı ? ırak mı ? daeş ? dhkp-c ? ışid ? hangisi yardımcı olur musun ?

alpagut34

OOOFFFFFFF ABİ UĞUR NE CÜMLE KURDU BEEEEE OFFF HADİ BAKALIM CEVAP VER ŞİMDİ...

Gizli Kullanıcı

çok biliyosan söyle bizde bilelim

ugur-ozdemir12

ellerinde patlasın.

Başlıklar

AnkaraAntalyaFırat KalkanıIŞİDİstanbulİzmirTerörTürk Silahlı Kuvvetleri
Görüş Bildir