'İstihbarat Kardeşliği'nden İlk Operasyon

 > -

Koordinasyonda İcraat Zamanı

Koordinasyonda İcraat Zamanı

MİT çatısı altında polis ve askerlerden oluşan İstihbarat Koordinasyon Merkezi'nin ilk operasyonunda Yunanistan'daki Lavrion kampına terör eğitimi için eleman gönderen DHKP-C'li kadın militan yakalandı.

Genelkurmay, Emniyet ve Jandarma İstihbarat birimleri arasında etkin işbirliğini sağlamak amacıyla Başbakan'ın talimatıyla MİT çatısı altında oluşturulan İstihbarat Koordinasyon Merkezi operasyonel faaliyetlerine başladı.

Yeni oluşumun ilk icraatında sansasyonel eylemlerle kendinden söz ettirmeye çalışan DHKP-C örgütünden önemli bir isim yakalanıp tutuklandı.

Edinilen bilgilere göre daha önce istihbarat birimlerinin yakından tanıdığı DHKP-C'nin aktif militanlarından Hatice A. yakın takibe alındı. Hatice A.'nın örgüt elemanlarının eğitim gördüğü Yunanistan'daki Lavrion Kampı'na Türkiye'den adam gönderdiği saptandı.

İstihbarat Koordinasyon Merkezi'nin elde ettiği bilgiler MİT İstanbul Bölge Başkanlığı'nca İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne aktarıldı ve operasyon için ekipler hazırlandı. Hatice A.'nın da adam yolladığı Lavrion Kampı'na gitmek üzere sınırdan insan kaçıran bir kaçakçıyla anlaştığı istihbaratı değerlendirildi düğmeye basıldı. Hatice A. kaçmaya fırsat bulamadan önceki gün İstanbul Gaziosmanpaşa'da polis tarafından gözaltına alındı ve sorgusunun ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanİstanbulPolisTerörYunanistan
Görüş Bildir