Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Davutoğlu: 'MİT'e Yönelik Kampanya Yürütülüyor'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

MİT'e Yönelik Kampanya Yürütülüyor

MİT'e Yönelik Kampanya Yürütülüyor

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, ''MİT Müsteşarlığı'nın Hakan Bey'in gelişinden sonra büyük bir dönüşüm geçirdiği vaka. Çok etkinlik kazandı, kapasitesi artırıldı. İş yapan her kurum gibi eleştirel değerlendirme yapılabilir ama bu kampanya haline dönüştürülmemeli'' dedi.

Habertürk'te Suna Vidinli'nin sorularını yanıtlayan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu önemli açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan hakkında kampanya yürütüldüğünü öne sürerek, "İş yapan her kurum gibi değerlendirme yapılabilir ama bu kampanya haline dönüştürülmemeli" ifadelerini kullandı.

İşte Davutoğlu'nun açıklamaları;

Eğer bir devletin gücü artıyorsa, iddiası ve çıtası yükseliyorsa devletin bütün kurumlarının yeniden yapılanması ihtiyacı vardır. Yine dün sayın Başbakanımız savunma sanayi toplantısından gelerek büyükelçilerle yemekte bulundular. Savunma sanayi konusunda niye biz bu kadar atılım yapıyoruz. Niye kendi tankını, uçağını, helikopterini yapma iradesini gösteriyoruz. Çünkü TSK ve güvenlik birimlerimizin de güçlenmesi lazım. Güçlenmesi gereken en önemli kurumlarımızdan biri de Milli İstihbarat Teşkilatımızdır. Güzide bir kurum olarak MİT'in de güçlendirilmesi, yeniden tanzim edilmesi, çağdaş şartlara uyumlu hale getirilmesi lazım. Böyle bir durumda kurumlarımızı yıpratmamaya özen gösterilmesi lazımdır. Eleştirilerin ötesinde anlamlar yüklenmemesi lazım. Elbette eleştirilebilir. Sayın Hakan Fidan 10 yıldır hemen hemen her adımda çalıştığım değerli bir bürokratımız. Daha önce kendisiyle TİKA'da çalıştık. TİKA bugün Avrasya ölçekli bir yardım kuruluşu olmaktan çıkıp küresel bir marka haline dönüşmüşse bunda Hakan Fidan'ın ilk yıllarda gösterdiği olağanüstü başarılı yöneticiliğin büyük payı var.

Sayın Başbakanımız bu başarı sayesinde sayın Hakan Fidan'ı müsteşar yardımcısı yaptı. Kendi emekleriyle gelmiş bir arkadaşımız. Ben daha önce akademik hayattan tanırım. Böylesine başarılı bir performans sonrasında sayın Başbakanımız takdir buyurdular MİT Müsteşarlığı'na getirdiler. Ama Dışişleri'ni yeniden yapılandırılması için gelir gelmez yeni bir yasa çıkardıysak, aynı şekilde MİT Müsteşarlığı'nda Hakan Bey'in gelişiyle yeniden yapılandırılması bir vaka. İş yapan her kurum gibi kendisine de kampanya yürütüldü. MİT Müsteşarı üzerinden tartışmalar yürütülüyorsa biz bunu doğru bulmayız.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Ahmet DavutoğluTürk Silahlı Kuvvetleri
Görüş Bildir