Görüş Bildir
Haberler
Mirasın Böylesi: İtalyan İşadamı Sekreterine 75 Milyon Euro Bıraktı

Mirasın Böylesi: İtalyan İşadamı Sekreterine 75 Milyon Euro Bıraktı

90 yaşında hayata veda eden  İtalya'nın önde gelen süpermarket zincirlerinden Esselunga'nın sahibi Bernardo Caprotti'nin mirasından sekreterine 75 milyon euro bıraktığı açıklandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Doğan Haber Ajansı'ndan Esma Çakır'ın haberine göre, milyoner işadamının ölümünün ardından merakla beklenen mirası açıklandı. 

Buna göre; Caprotti, nakdi varlığının yarısına denk gelen 75 milyon Euro’yu (yaklaşık 254 milyon Türk lirası) ve iki değerli tabloyu, 48 yıl boyunca sekreterliğini yapmış olan 68 yaşındaki Germana Chiodi’ye bıraktı. 

Nakdi mirasın kalan kısmının ise Caprotti’nin 5 yeğeni arasında paylaştırılacağı belirtildi.

Şirket hisseleri eşi ve çocuklarına

Şirket hisseleri eşi ve çocuklarına

Bernardo Caprotti

İşadamı, Esselunga’yı da bünyesinde bulunduran İtalya Süpermarketleri Holdingi’nin hisselerinin yüzde 70'ini eşi Giuliana Albera ve kızı Marina'ya, geriye kalan hisseleri ise ilk evliliğinden olan çocukları Giuseppe ve Violetta'ya bıraktı.

Yıllar boyunca kendisine yaptığı yardımlardan dolayı sekreteri Chiodi’ye vasiyetnamesinde ayrıca teşekkür eden işadamı, tüm aile üyelerinin faydalanmasını sağladığı mirasının, mirasçıları arasında bir kavga meselesi olmaması umudunu da kaydetti.

Mirastan pay alan 22 bin çalışan arasında tek kişi

Germana Chiodi

Sekreter Germana Chiodi, şirketin 22 bin çalışanı arasında mirastan pay verilen tek kişi oldu.

Bir sekreterden ziyade Caprotti’nin sağ kolu ve sadık bir dostu olduğunu dile getiren Chiodi, “Ben onun hep yanındaydım ve bu kadar başarıya ulaşmasının, yükselmesinin en yakın şahidiyim. O kadar yakın olmamıza rağmen ona hep ‘siz’ diye hitap ettim. 2008 yılında emekli olmama rağmen benim şirketten ayrılmamı istemedi” diye konuştu. 

Mirastan kendisine böyle bir pay kalacağını bildiğini anlatan Germana Chiodi, “O hep kimselere duyurmadan yardım faaliyetlerinde bulunurdu. Ben de mirasımdan böyle faaliyetlere pay ayıracağım” dedi. 

Chiodi, 48 yıl boyunca, ortalama 10’ar saatten haftanın 6 günü hep çalıştığını da ekledi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
105
53
15
10
5
4
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Faruk Bayram

E adama yıllarca hizmet etmiş, hakkı...

Süleyman Usta

Cinselliğe vuranlar olmuş. Adam zaten zengin herhangi bir ihtiyacını kolay bir şekilde karşılayabilir. Bence gerçekten çok iyi bir dostuydu. İnşallah düzgün ... Devamını Gör

Kadir

artık sekreter nasıl hizmet ettiyse

türk filmlerinde ki sekreter algısı nasıl yer ettiyse beyninde. annende böyle bir çalışandır belki oradan akıl etmişsindir