Maratona Katılarak Bir Sporcu ile Beraber Koşan Sokak Köpeği Gobi Evlat Edinildi!

 > -

Bu koşu maratonu sizin bildiğiniz maratonlara hiç benzemiyor! Bu maratonda, bir sporcunun yanına gelerek koşmaya başlayan minik, evlat edinilerek belki de ömürlük yuvasına kavuştu. Severek takip ettiğimiz Buzzfeed'in derlediği, sizler için düzenlediğimiz bu iç açıcı hikayeyi gelin birlikte öğrenelim...

Haberin Tamamı İçin:

Çin'de düzenlenen 6 günlük maratonun ikinci gününde Dion Leonard yanında pati pati koşan bir minik fark ediyor.

"Gobi Yürüyüşü" açılışı olarak adlandırılan yarışta bu sevimli dostumuz, Leonard ile 35 kilometre kadar koştu.

Leonard'ın tozluklarına atlamaya başlayınca, sporcu bu minik dostumuzu fark ediyor. Sporcu, bir gece önce bu miniği yine kamp alanında gördüğünü, bu yüzden hemen tanıdığını söylemiş.

Dion Leonard, maratonun internet sitesinde yazdığı yazıda "Yarışa başladığımızda, köpeğin sarı tozluklarımdan hoşlandığı için peşime takılıp, yanımda koşmaya başladığını düşündüm." dedi.

Görünen o ki bu evsiz minik, Dion Leonard ile beraber kamp alanına kadar geri koşmuş ve kendini güvende hissettiği yere hemen kıvrılmış. 😍

"Ve o an, aramızda bir bağ oluşmaya başladı."

Yarışın şerefine, "Gobi" adı verilen bu minik dostumuz geri kalan günlerde de kamp alanında takılmaya devam etmiş. Diğer sporcular da Gobi'yi kendi paylarına düşen yiyeceklerle beslemişler.

Leonard ile aynı çadırda kalan Richard Henson, "Hayal edebileceğiniz en iyi köpek; ısırmıyor, kemirmiyor, havlamıyor, çantaları karıştırıp çorapları çalmıyor." diyerek Gobi hakkındaki pozitif düşüncelerini ifade etti.

Gobi, kısa bir sürede maratonun maskotu haline geldi. Avustralyalı Dion Leonard ise, onu bırakıp İngiltere'ye dönmek istemedi ve aralarındaki bağdan ötürü "sahiplenme" konusunu düşünmeye başladı.

Gobi'nin de kendisi ile beraber İngiltere'ye gelmesi için kitlesel bazda bir fon hesabı açtı. Yardımlar amacına ulaştı, hatta çok çok fazlası bile toplandı.

Evlat edinilen bir köpekle İngiltere sınırından girmek biraz sıkıntılı bir süreç. Aşılamaları, tıbbi kayıtları ve gerekli diğer şeyler biraz pahalıya mal olabiliyor.

Dion Leonard, evlat edinme işlemlerine çoktan başlamış. İşlemler tamamlanana kadar Gobi, Çin'de Leonard'ın bir arkadaşında kalıyor.

Maratonun son gününde, yarışı beraber bitiren bu ikilinin sımsıcak fotoğrafları akıllardan silinmeyecek gibi duruyor.🤗🐶

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir