Milyonluk Hibe İçin Başvurular Başlıyor

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Milyonluk Hibe İçin Başvurular Başlıyor

Milyonluk Hibe İçin Başvurular Başlıyor

Bakanlık tarafından oluşturulan Ar-Ge Fonu ile yeni yıldan itibaren elektronik haberleşme ile uzay ve havacılık yazılım ve donanım projeleri desteklenecek.

1 Ocak 2013 tarihinde başlayacak olan başvurular, bir yıl içinde üç dönemde alınacak. Birinci başvuru dönemi 1-31 Ocak, ikinci başvuru dönemi 1-31 Mayıs, üçüncü başvuru dönemi 1-30 Eylül arasında olacak. Değerlendirme dönemi ise yıl içinde her başvuru döneminden sonra gelecek. Buna göre, birinci değerlendirme dönemi 1 Şubat-31 Mart, ikinci değerlendirme dönemi 1 Haziran-31 Temmuz ve üçüncü değerlendirme dönemi 1 Ekim-30 Kasım arasında gerçekleşecek.

Bakanlığa gelen projeler, evrakın incelenmesinin ardından Ön Değerlendirme Grubu'na gönderilecek. Burada, projelerin mevzuata uygunluğu ve Haberleşme Genel Müdürlüğü ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından belirlenen öncelikli projeler arasında bulunup bulunmadığı tespit edilecek. Daha sonra, Proje Değerlendirme Grubu, projelerin ne kadarının ne kadar süreyle destekleneceğini belirleyecek. Proje Değerlendirme Grubu (PDG) tarafından onaylanan projeler, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın onayına sunulacak. Bakan Yıldırım'ın onayından geçen projenin sahibi ile bakanlık yetkilileri arasında sözleşme imzalanacak.

Haberleşmeye 10 milyon lira, uzay ve havacılığa 20 milyon lira-

Başvuru yapan kuruluş, başvuru tarihinden önceki 1 yıl süresince aktif olarak faaliyette olduğunu belgeleyecek. En az biri araştırmacı olmak şartıyla en fazla 5 kişi, bir araya gelerek ortak proje başvurusunda bulunabilecek. Bu durumda bir araştırmacı, asıl proje sahibi olarak proje başvurusunda belirtilecek.

Bir kuruluşun veya araştırmacının, bir başvuru dönemi içerisinde ancak bir proje başvurusu kabul edilecek. Ortak yapılan proje başvurularında, ortaklar arasında yer alan kuruluş veya araştırmacıların tek başına veya başka bir grup içerisinde yer alarak yapacağı proje başvuruları kabul edilmeyecek.

Elektronik haberleşme alanında destek kararı alınan projelere verilecek destek tutarı en fazla 10 milyon lira, havacılık ve uzay alanında destek kararı alınan projelere verilecek destek tutarı ise en fazla 20 milyon lira olacak.

Bakanlık, strateji ve politikaları doğrultusunda tutarları her yıl en fazla yüzde 20 oranında değiştirebilecek. Bu kapsamda yapılan değişiklik Bakanlığın internet sitesinde duyurulacak.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Binali YıldırımUzay
Görüş Bildir