Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Milyonların Engelleyemediği Köpek Yeme Festivali'nin Süper Kahramanı, 65 Yaşındaki Yang Xiaoyun ile Tanışın!

 > -
Abone ol

Biz oturduğumuz yerden Tweet'ler atıp festivale olan tepkimizi dillendirirken, 65 yaşındaki Yang Xiaoyun, tam 2.659 km yol yaparak o masum köpekleri kurtarmak için Yulin'e gitmiş...

Kaynak: http://www.indiatimes.com/news/world/mee...

Bu dünyada iyi insanların varlığına olan inancımız, Yang Xiaoyun sayesinde bir kez daha tazelendi.

Yang Xiaoyu, 65 yaşında emekli bir öğretmen.

Yang Xiaoyun'un Tianjin'de bir hayvan barınağı var ve 1995 yılından beri kendini hayvanları kurtarmaya adamış.

Her yıl festival adı altında bir köpek katliamı yaşanan Çin'in Yulin kentine giderek, emekli maaşı yettiğince, köpekleri kurtarıyormuş. Bu yıl da, yaklaşık 3.000 TL harcayarak, 100 masumun hayatını kurtarmış.

Yang, bunu ilk kez yapmıyor... Geçen yıl da festivalden 360 köpek kurtarmış.

Yang'ın barınağında 1500 tane köpek, 200 tane de kedi yaşıyormuş.

1000’den fazla köpeğin kaldığı barınağına köpekleri getiren Yang onların ilaçlarıyla da ilgileniyormış. Onlara günde 2 kez, mısırdan mama pişiriyormuş.

Bu yolculuklar Yang hiç de kolay olmuyor, ancak o, masum köpeklerin hayatlarını kurtarmaktan vazgeçmiyor.

Ne 2.659 km yol yapması ne de harcadığı para, onun için önemli değil. Önemli olan o masumların hayatını kurtarabilmek.

Hayata bir kez daha umutla bakabilmek için, Yang Xiaoyun gibi örneklere çok ihtiyacımız var...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mei

inek koyun tavuk köpek kedi fil gergedan vs.vs. hepsi hayvan kategorisinde, hepsinin duyguları ve hisleri var. insancılık rolü yapmayı bırakıp ya tam anlamıyla insan olun, veya sırf kendi örf, adetlerinize, ahlakınıza veya inancınıza ters diye başkalarına karışmayın. köpek yenilmesi veya bu etkinlik iyi ya da kötü demiyorum, ama iki yüzlülüğe karşıyım. ya tüm hayvanları yemeye karşı çıkın ya da sizin yediğinizin dışında başka hayvanlar yenildiğinde sesinizi çıkarmayın. dürüst olun kendinize. "köpek, insanoğlunun en iyi dostu" demesi kolay, az tarihi araştırın. insanoğlunun köpeklere yaptığı en büyük kötülük onları evilleştirmek olmuştur. onları doğalarından kopardık, değiştirdik. bu her hayvan için mümkün olan birşeydir zaman içerisinde. ben doğa kanunlarından yanayım ve yiyenlere afiyet olsun diyorum. besin zinciri... iki yüzlülüğe gerek yok, önce kendi ülkende sokakta aç sefalet içindeki insanı kurtar, sonra sıra hayvana gelir.

graphicser

Zaten bu kadar bilmişlik taslayacağına çoğu kişinin yazdığını okusaydın, ahkam kesmek zorunda kalmazdın. İşkencevari bir şekilde öldürülüyormuş, canlı canlı pişiriliyormuş, sopalarla dövülüyormuş. İnsanlar bunlara karşı. İsteyen istediğini yiyebilir. Kimse ikiyüzlülük yapmıyor.

kedisevici

Allah senden razı olsun güzel yürekli insan.

ismail-abiii

İŞTE GERÇEK BİR HAYVAN SEVER...

fatih-t

Bu aptal geleneğin savunulacak hiç bir tarafı yok. Uygulamanın vahşet boyutunu herkes belirttiği için ayrıca değinmiyorum. İnsanların en sadık dostu olan köpeklerin yenmesi doğanın tabiatına aykırı. Bu aptal gelenek sebebiyle Çin'de her sene binlerce insan, kuduz hastalığından ölüyor. Çünkü, kullandıkları cani pişirme yöntemleri kuduz virüsünü yok etmekte yetersiz kalıyor. Hal böyleyken; tamam bu hayvancağızlara acımıyorsunuz anladık, peki kendi sağlığınızı neden düşünmüyorsunuz? Bu saçma geleneği Kurban ibadetiyle bir tutanları da esefle kınıyorum.

Gizli Kullanıcı

Ne kadar güzel kalpli insanlar var. Hayvan sevmeyen insan da sevemez. Onlar da bir canlı ve canlı olan hiç bir varlık bu denli işkence edilerek öldürülmeyi hak etmiyor. Allah ıslah etsin.

Görüş Bildir