Görüş Bildir

Milyonlarca TL'yi Piyasaya Sürmüşlerdi: Ürettiği Sahte Parayla Sahte İçki Alan Örgüt Lideri Zehirlenerek Öldü

Anasayfa > Gündem

Sahte paraları piyasaya süren örgüt yöneticilerinden Cemal Durdubaş'ın ürettiği sahte para ile aldığı sahte içkiden zehirlenerek öldüğü ortaya çıktı.

Sosyal medyada 'sahte para' kullanıcı adıyla açtıkları hesaplarda, ürettikleri sahte dövizin anlaşılmadan gerçek gibi harcanabildiğini öne sürerek 5 milyon liranın üzerinde sahte parayı piyasaya süren örgüt, Ankara polisinin 'Benjamin' operasyonuyla çökertilmişti.

Yurtdışı bağlantıları da çözülen örgütle ilgili şok detaylar ortaya çıktı. Örgüt yöneticilerinden Cemal Durdubaş'ın ürettiği sahte para ile aldığı sahte içkiden zehirlenerek öldüğü ortaya çıktı. Örgütü takip eden polislere, para sayma makinesinden geçen dolarların videosunu atan örgüt üyelerinin 'mal bizim diye söylemiyorum, bunun üstüne yok zaten' dedikleri ortaya çıktı.

Operasyonun detayları ortaya çıktı

Operasyonun detayları ortaya çıktı

Sabah'tan İlker Turak'ın haberine göre Ankara Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin geçen Pazar sahte para şebekesine yönelik düzenlediği operasyonda Instagram, Facebook gibi sosyal medya platformlarından ürettikleri sahte dövizleri yüzde 40 komisyon ile satan çeteyi yakın takibe aldı. Gerçekleştirilen fiziki ve teknik takip sonucunda, örgüt üyelerinin bastıkları sahte paraları Türkiye'nin hemen her ilinde ve yurt dışında piyasaya sürdükleri tespit edilirken, operasyonun detaylarına ulaştı.

Ürettikleri sahte dolara Benjamin, Türk Lirasına ise halı demişler

Ürettikleri sahte dolara Benjamin, Türk Lirasına ise halı demişler

Şüphelileri adım adım izleyen, görüştükleri kişileri, kaldıkları evleri, gittikleri kafeleri, iş yerlerini tespit eden polisin bir yıl süren çalışmasının ardından 20 ilde yapılan operasyonda Azad kod adlı örgüt lideri Ensari V. ile birlikte örgüt yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 96 şüpheli yakalandı. Telefon dinlemesine takılmamak amacıyla WhatsApp, İnstagram, Facebook üzerinden haberleşen örgüt üyelerinin, ürettikleri sahte dolara Benjamin, Türk Lirasına ise halı, kumaş gibi isimler takarak şifreli konuştukları belirlendi.

Örgüt yöneticisi sahte içkiden öldü

Örgüt yöneticisi sahte içkiden öldü

SABAH'ın ulaştığı soruşturma dosyasından matbaadan aldığı sahte paraları satıcılara tedarik eden örgütün yöneticilerinden Cemal Durdubaş'ın operasyondan 4 gün önce bastıkları sahte para ile sahte içki aldığı ve zehirlendiği, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı kaydedildi. Örgüt yöneticisi Cemal Durdubaşın'ın ölümünden dolayı örgüt lideri Ensari V. İle örgütün tüm üyelerinin hastaneye giderek aileye taziye dileklerinde bulundukları öğrenildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
36
17
13
3
3
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Enkidu An

Karma is bitch.

İlave Gümrük Vergisi

ulan bırakın bassın adamlar doları ne istiyorsunuz :)

Erol

İGV kardeşim, sahte olan Dolar da olsa, senin piyasanda işlem görüyor ve enflasyonun artmasına neden oluyor.