Görüş Bildir

Milli Savunma Bakanlığı'ndan Suriye Açıklaması: 'Harekat İçin Tüm Hazırlıklar Tamamlanmıştır'

Anasayfa > Gündem

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada 'TSK tüm terör örgütlerine karşı asil milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığı güçle ve 'Ölürsem şehit, kalırsam gazi' anlayışıyla mücadeleye hazırdır.' ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, 'TSK vatanımızın bütünlüğüne, devletimizin bekasına, 82 milyon vatandaşımızın huzur/güvenliğine yönelik tehdit/tehlike oluşturan tüm terör örgütlerine karşı asil milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığı güçle ve 'Ölürsem şehit kalırsam gazi' anlayışıyla mücadeleye hazırdır' ifadelerine yer verildi.

"TSK, sınırlarımızda terör koridoru oluşturulmasına asla müsamaha göstermeyecektir"

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan bir başka açıklamada ise harekât için tüm hazırlıkların tamamlandığı vurgulandı. Açıklamada, 'Bölgemizin istikrar ve huzuruna katkı sağlayarak Suriyelilerin güvenli bir yaşama kavuşabilmesi için Güvenli Bölge/Barış koridoru kurulması zaruridir. TSK, sınırlarımızda terör koridoru oluşturulmasına asla müsamaha göstermeyecektir. Harekât için tüm hazırlıklar tamamlanmıştır.' ifadeleri kullanıldı.

Sevkiyat sürüyor

Sevkiyat sürüyor

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye sınırındaki askeri birliklere komando ve zırhlı personel taşıyıcı takviyesi yapıldı.

Türkiye'nin farklı kentlerindeki birliklerden daha önce Hatay’a gönderilen komando, zırhlı personel taşıyıcı, zırhlı muharebe araçlarından oluşan konvoy, Kilis kent merkezinden geçerek güvenlik önlemleri altında sınır hattına doğru ilerledi.

Komandolar ve araçların, Kilis-Suriye sınırında konuşlu askeri birliklere takviye amacıyla gönderildiği öğrenildi.

Ayrıca bakınız 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
169
45
21
20
15
9
6
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
F Can

Kimseye değil olan ordaki vatan evlatlarına olacak diye korkuyorum. Dün Abim gitti, asker.. iki çocuğunu bırakıp gitti.... Hepsi birinin babası, eşi, sevdiği... Devamını Gör

sistemlibirsistemsizlik

Vatan savunmak bedel ister, vatan demek namus demek. Namusun gideceğine bin canın gitsin daha iyidir.

Rahmetli başkan kennedy

birkaç gün daha bekleyelim belki gireceğimizi duymayan birkaç köy, bir avuç terörist kalmıştır onların da haberi olsun öyle girelim

Tut ski yan çek

İçimde çok kötü bir his var Allah ım sen koru...