Milli Eğitim Bakanı: Serbest Kıyafet Özgüveni Arttırır

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Milli Eğitim Bakanı: Serbest Kıyafet Özgüveni Arttırır

Milli Eğitim Bakanı: Serbest Kıyafet Özgüveni Arttırır

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, okullardaki serbest kıyafet uygulaması ile ilgili olumlu olumsuz birçok tepki aldıklarını söyledi. Dinçer, "Biz ısrarla serbest kıyafetin çocuklarımızın özgüvenini arttıracağını, onların karar verme kabiliyetlerini geliştireceğini düşünüyoruz ve bu kararımızda ısrarlıyız" dedi.

Bakan Dinçer, açılışını yapmak üzere Osmaniye’nin Düziçi İlçesi’ndeki Düziçi İrfanlı Ortaokulu’na geldi. Bakan Dinçer, Türkiye’de eğitim alanında hem fiziki, hem teknolojik alt yapı olarak, hem de öğretmen ihtiyacı eksikliğinin giderilmesi sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı’nın 3 temel hedefi için yeni stratejiler üzerinde çalışacaklarını belirtti. Dinçer, "Çocuklarımız küresel düzeyde rekabet edebilecek bilgi ve yeteneklerle donansınlar. Ülke düzeyinde istihdamımızı kolaylaştıracak ve piyasanın da ihtiyaç duyduğu bilgiyi ve becerilerle donanmış çocuklar yetiştirmek istiyoruz. Hedefimiz bu. Çocuklarımız dinini irfanını bizden öğrensinler başka yerden değil" diye konuştu. Güvenlikle ilgili konular kafaları karıştırmak için söyleniyor

Bir öğrencinin okullardaki serbest kıyafet uygulaması ile ilgili "Dışarıdan sivil birisi okula gelip bombayı koyup gidemez mi?" sorusu üzerine Bakan Dinçer şunları söyledi: "Güvenlikle ilgili konular aslında kafayı karıştırmak için söyleniyor. Okullarımızda ihtiyaç duyulan bütün güvenlik tedbirlerini alıyoruz. Köy okulları da dahil olmak üzere hiç kafanızı yormayın. Valilerimiz emniyet müdürlerimiz bunun için varlar. Eğer birisi kötü niyetliyse okulunuzun formasını dışarıda 100 lira verip alamaz mı? 100 lira verir alır onu giyer gelir aynı şeyi yapar. Orda biz insanlarımıza ancak güvenirsek, o insanların da bize güveni artar. Her gün sabah kalktığınızda standart bir şeyi giyip otoriter olarak bizim ‘şunu giyeceksiniz’ diye söylediğimiz bir işi yapmaktansa kendi başınıza karar verirseniz, karar verme kabiliyetleriniz daha çok gelişir. Kendi başınıza ayakta kalma gücünüz artar. Bunların çoğu dedikodu hiç kafanızı yormayın." Dinçer, okullardaki serbest kıyafetle ilgili olumlu ve olumsuz tepkiler aldıklarını belirterek, şunları söyledi: "Bunu değişik boyutları ile uzun uzun tartışıldı. Doğrusu biz okullarda serbest kıyafeti bütün dünyadaki genel gidişata paralel bir şekilde ve ülkemizdeki eğitim sistemindeki demokratikleşmeye uygun bir şekilde uygulamaya koyduğumuz bir düzenleme. Biz ısrarla, serbest kıyafetin çocuklarımızın özgüvenini arttıracağını, onların karar verme kabiliyetlerini geliştireceğini düşünüyoruz ve bu kararımızda ısrarlıyız."

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

ÖğretmenOsmaniye
Görüş Bildir