Dinçer: 'Atamalarda KPSS Şartı Kalkmayacak'

 > -

Milli Eğitim Bakanı: Eş Durumundan Atamalar Konusunda Elimizden Geleni Yaptık

Milli Eğitim Bakanı: Eş Durumundan Atamalar Konusunda Elimizden Geleni Yaptık

Eş durumundan taleplerin yüzde 95’ini karşıladıklarını söyleyen Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, "Ataması olmayan 1500’e yakın kişi kalmıştır. Elimizden geleni yaptık" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 17 bine yakını sınıf öğretmeni olmak üzere, 25 bin civarındaki öğretmenin eş durumundan yer değişikliği talebinde bulunduğunu belirtti. Dinçer, şunları söyledi: "Eş durumundan bu zamana kadar taleplerin yüzde 95’ini karşıladık. Şu anda eş durumundan atama olmadığını iddia eden zannediyorum, 1000-1500 kişi kalmıştır. Biz de elimizden geleni yaptık."

Öte yandan Dinçer, 3 bin öğrencinin matematik uygulamaları, 495 binin yabancı dil ve 479 bin öğrencinin de Kuran-ı Kerim derslerini seçtiğini bildirdi.

Geçen sene yaklaşık 1 milyon 285 bin öğrencinin ilkokula başladığını belirten Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, "Bu sene 1 milyon 758 bin civarında öğrenci başladı. Bunların arasındaki fark ek öğrenci olarak bize geldi. Bu öğrencilerin içinde aynı zamanda 60-66 aylık çocuklarımız da var. Bu öğrencilerimizin rakamı, yaklaşık olarak 120 bin civarında" diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

Atamalarda Kpss Şartı Kalkmayacak

Atamalarda Kpss Şartı Kalkmayacak

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Kamu Personel Seçme Sınavı
Görüş Bildir